RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Rekordowa lekcja pierwszej pomocy

04 październik 2016
(0 głosów)
Autor: 
fotolia

W poniedziałek 17 października Fundacja WOŚP, wraz z zaangażowanymi w naukę pierwszej pomocy szkołami i zaprzyjaźnionymi instytucjami, organizuje próbę pobicia Rekordu Guinnessa w kategorii największa lekcja resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wielu miejscach jednocześnie (Guinness World Record Attempt: Largest CPR training).

- Chcemy w ten sposób popularyzować pierwszą pomoc. Od 2006 roku dzięki naszemu programowi edukacyjnemu przeszkolonych zostało już ponad 2 i pół miliona dzieci. Dzięki Rekordowi Guinnessa chcemy jeszcze głośniej powiedzieć o tym jak ważna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia od najmłodszych lat – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Każdy może wziąć udział w akcji. W wydarzeniu mogą wziąć udział nie tylko szkoły podstawowe, ale także każda osoba czy instytucja, która posiada dostęp do fantoma. Wystarczy zarejestrować się jako uczestnik na stronie internetowej organizatora  i wspólnie z Orkiestrą rozpocząć półgodzinną resuscytację. Do tej pory, do próby bicia rekordu zgłosiło się 44 855 osób z ponad 420 instytucji. Lokalne „sztaby” akcji powstają w całej Polsce.

To już czwarta akcja bicia rekordy organizowana przez WOŚP z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. W 2013 roku w półgodzinnym ustanawianiu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. W 2014 było z nami 67 396 osób. W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! 
 
info prasowe WOŚP
 
 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.