Policjanci dzieciom (ZDJĘCIA)

05 październik 2016
(0 głosów)
Autor: 

Policjanci z Komendy Miejskiej regularnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, którym opowiadają o zasadach ruchu drogowego oraz przypominają zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, szkole i w domu.

Zielonogórscy policjanci z przyjemnością organizują różne spotkania dziećmi zarówno w szkołach i przedszkolach, jak również zapraszają najmłodszych do Komendy Miejskiej, gdzie wykorzystując różne formy zabawy opowiadają dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także o bezpiecznym przechodzeniu przez przejście dla pieszych.

Przestrzegają, aby przed wejściem na pasy dokładnie rozejrzeć się w obie strony i upewnić się, że nie jedzie żaden samochód. A gdy już będziemy na przejściu można dodatkowo podnieść rękę do góry. Policjanci zwracają uwagę na rolę odblasków, które mogą zapewnić dzieciom bezpieczną drogę kiedy zapadnie zmierzch. Mundurowi radzą dzieciom co należy zrobić w sytuacji zagrożenia, a więc przypominają za każdym razem numery alarmowe, pod które należy zadzwonić w sytuacji, gdy dzieje się coś złego.

Najmłodsi mogą również dowiedzieć od mundurowych jak bezpiecznie spędzić wolny czas w domu podczas różnych zabaw, tzn. aby nie odkręcać kurków z gazem, nie brać leków z domowej apteczki. Podczas takich spotkać policjanci zawsze informują dzieci o tym, że nie należy rozmawiać z obcymi przygodnie poznanymi na ulicy czy na placu zabaw, a tym bardziej nie wpuszczać ich do domu. Również przy okazji różnych festynów organizowanych na terenie naszego powiatu, można spotkać zielonogórskich policjantów, którzy pokazują dzieciom jak wygląda radiowóz i motocykl policyjny, a każdy ma możliwość wsiąść do środka pojazdu, założyć policyjną czapkę i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Organizowane przez zielonogórskich policjantów spotkania dają dzieciom nie tylko wiele radości, a również dzięki temu policjant będzie się kojarzył jako osoba, której nie należy się bać, a do której można zwrócić się o pomoc.

KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.