Naukowa strona Lubuskiego

07 październik 2016
(1 głos)

18 i 19 listopada 2016 r. odbędzie się „Weekendowy Szlak Naukowy” – przedsięwzięcie, którego celem jest zaprezentowanie potencjału naukowego województwa lubuskiego.

– Chcemy pokazać, że Lubuskie to miejsce, w którym młodzi ludzie mogą się kształcić, rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz realizować się zawodowo – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak, która do współpracy przy projekcie zaprosiła rektora PWSZ w Sulechowie Mariana Miłka.

„Weekendowy Szlak Naukowy” to wyjątkowa okazja do tego, aby promować w naszym regionie miejsca związane z nauką i technologią i te, które powstały przy udziale środków Unii Europejskiej. Działania, chcemy zrealizować przy współpracy m.in. z: Uniwersytetem Zielonogórskim (Instytut Astronomii, Wydział Lekarski), Parkiem Technologicznym Interior w Nowej Soli, Parkiem Naukowo – Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, Gorzowskim Ośrodkiem Technologicznym – Park Naukowo-Przemysłowy w Stanowicach, Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze, Planetarium Wenus w Zielonej Górze, Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie, Lubuski Ośrodek Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku, Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze. Akcja pomoże odczarować, nieznane często szerszym obiorcom miejsca, ukazując tym samym ich potencjał.

Dodatkową zachętę do uczestnictwa w „Weekendowym Szlaku Naukowym” stanowić będzie konkurs dla wszystkich, którzy postanowią w tych dniach poznać to, co kryje się za murami powyższych instytucji.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.