RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Peron 2 w Gorzowie w końcu odżyje?

10 październik 2016
(1 głos)
Marcin Kluwak

Nowoczesne oświetlenie, remont przejść pod torami, modernizacja peronu numer 2 na dworcu w Gorzowie i zainstalowanie monitoringu w przejściach i na peronach. Te i wiele innych rzeczy ma zostać wykonanych podczas prac związanych z modernizacją estakady kolejowej. Prace według ostatnich informacji mają ruszyć w kwietniu 2017 roku.

111 milionów złotych – tyle ma kosztować kompleksowa modernizacja estakady kolejowej. Wykonawca ma za te pieniądze wyremontować 5 stalowych wiaduktów, most nad ulicą Chrobrego, ale też torowisko i sam dworzec w Gorzowie.

Jak wynika z zamówienia, w ramach prac mają zostać całkowicie przebudowane tunele i przejścia pod torami. Nowy wygląd i miejmy nadzieję funkcjonalność zyska też od dawna nieużywany peron numer 2. Tam też, a także w przejściach do peronów 3 i 4 ma zostać zmodernizowane oświetlenie.

W projekcie ujęto też wykonanie monitoringu tuneli i peronów na dworcu i instalację rejestratora obrazów. Po przebudowie na odświeżonych peronach i tunelach pojawią się więc kamery monitoringu.

Jak wynika z ostatnich informacji uzyskanych w Urzędzie Marszałkowskim woj. lubuskiego, remont miałby ruszyć w kwietniu 2017 roku. Oznacza to, że od tego czasu pociągi na trasie Krzyż – Gorzów - Kostrzyn kończyć będą swój bieg na przystanku, który powstanie przy ulicy Teatralnej. Później pasażerowie przewożeni będą autobusową komunikacją zastępczą do stacji Gorzów Wielkopolski Wieprzyce, gdzie przesiadać się będą do szynobusu jadącego dalej w kierunku Kostrzyna. Analogiczna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku pociągów jadących od Kostrzyna do Krzyża i dalej do Poznania. Pociągi dalekobieżne swój bieg kończyć i zaczynać swój bieg w Czechowie. Tam bowiem istnieje możliwość przetoczenia lokomotywy.

gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.