W zdrowym ciele, zdrowy duch

06 listopad 2016
(1 głos)
Autor: 
Pixabay

O zdrowym stylu życia wiedzą wszystko. Tworzą projekty edukacyjne o profilaktyce nadwagi i otyłości. Kto? Uczniowie lubuskich szkół, którzy wzięli udział w IX edycji programu „Trzymaj Formę!”.

W poniedziałek, 7 listopada w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się podsumowanie tegorocznej – X edycji programu „Trzymaj Formę!". Gośćmi uroczystości będą m.in. pięcioboista Marcin Horbacz, szermierz Tomasz Cygański oraz trener tenisa stołowego Paweł Sroczyński. Z młodymi Lubuszanami spotka się marszałek Elżbieta Polak.

„Trzymaj Formę!” to wspólne dzieło Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. i Urzędu Marszałkowskiego. To program edukacyjny mający na celu profilaktykę nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. I to właśnie uczniowie lubuskich szkół byli autorami projektów, które wzięły udział w konkursie. Oprócz wręczenia nagród autorom najlepszych projektów, w programie zaplanowano także spotkania ze sportowcami, odrobinę aktywności oraz zdrowy, witaminowy poczęstunek.

Udział w finale konkursu „Trzymaj Formę!” zapowiedziało ok. 150 uczniów. Będą to nie tylko tegoroczni laureaci konkursu: Zespół Szkół nr 13 w Gorzowie Wlkp., Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Dobiegniewie, ale także uczniowie Szkoły Podstawowej w Kunowicach i Wędrzynie oraz dwóch zielonogórskich szkół podstawowych.

W programie jutrzejszych wydarzeń m. in. otwarcie spotkania przez marszałek Elżbietę Polak, pokaz Szkoły Tańca Gracja, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Dodatkowo młodzież będzie mogła spróbować swoich sił w niektórych dyscyplinach, postrzelać lub zagrać z młodymi mistrzami w tenisa stołowego.

www.lubuskie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.