Zbyt słodko być nie może...

09 listopad 2016
(0 głosów)
Autor: 
Pixabay

W poniedziałek 14 listopada obchodzić będziemy Światowy Dzień Cukrzycy. 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach zaprasza młodzież na konferencję diabetologiczną.

Jest to doskonała okazja by przypomnieć, że cukrzyca pomimo słodko brzmiącej nazwy jest przewlekłą, wyniszczającą i kosztowną chorobą, a o której już od kilku lat biją na alarm specjaliści.

Cukrzyca to podstępne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia, przez bardzo długi czas może wyniszczać człowieka od środka zupełnie niezauważona. Wiąże się z poważnymi komplikacjami rozwijającymi się we wszelkich właściwie narządach pacjenta, od palca u stopy, poprzez nerki , na utracie wzroku kończąc. Ważna jest edukacja i by wreszcie „ zobaczyć cukrzycę”, że nie dotyka ona bezimiennych, nieznanych- ale właśnie nas samych, naszych rodziców, dziadków i sąsiadów, coraz częściej ludzi młodych.

Dlatego Centrum Diabetologiczne 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w ramach Światowego Dnia Cukrzycy postanowiło zorganizować konferencję diabetologiczną właśnie dla młodzieży, by mogli poznać tę chorobę, jej objawy i symptomy, a w razie potrzeby wiedzili jak pomóc koledze lub koleżance jeśli znajdzie się np. w stanie niedocukrzenia. Młodzi ludzie dowiedzą się również o powikłaniach cukrzycowych, które są znacznie niebezpieczniejsze od samej choroby.

W środę zaś dalsza część, podczas której młodzież klasy gastronomicznej w porozumieniu z dietetyczką przygotuje szybkie, tanie i niezwykle smakowite posiłki zalecane osobom borykającym się z chorobą cukrzycy. W mini warsztatach udział wezmą uczniowie, diabetycy oraz restauratorzy gotowi podpatrzeć przepisy i wprowadzić je do swoich kart. Organizatorzy zapraszają na degustację.

Konferencja odbędzie sie w Liceum Ogólnokształcącycm w Żarach początek o godz. 9.00.

plakat

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.