Nowy sprzęt medyczny w żarskim szpitalu

13 grudzień 2016
(0 głosów)
Autor: 

We wtorek 13 grudnia do Szpitalnego Oddział Ratunkowego 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach został przekazany nowy specjalistyczny sprzęt medyczny. Bazę diagnostyczno-leczniczą wzbogacił zestaw do trepanacji czaszki zakupiony dzięki dofinansowaniu powiatu żarskiego.

Trepanacja czaszki jest jedną z metod operacyjnych stosowanych w neurochirurgii, chirurgii urazowej. Trepanacja to metoda dotarcia do jamy czaszki za pomocą nawiercania otworów w kości. Używa się do tego specjalistycznej wiertarki, tzw. trepanu. Wskazaniem do wykonania zabiegu są najczęściej krwiaki wewnątrzczaszkowe, gdyż dzięki uzyskanemu dostępowi można w postaci płynnej usunąć powstałego krwiaka.

Zarząd szpitala dziękuje radnym powiatowym za sfinansowanie zakupu sprzętu, który z pewnością przyczyni się do coraz wyższego poziomu opieki medycznej pacjentów powiatu żarskiego sprawowanej przez najstarszy szpital Ziemi Lubuskiej. Koszt zestawu to ok. 28 000 zł.

Dotychczas ratownictwo medyczne przez powiat żarski zostało wsparte poprzez: zakup ambulansu sanitarnego wraz z wyposażeniem na kwotę ok. 300 000 zł (rok 2015), dofinansowanie budowy lądowiska w kwocie 50 000 zł (rok 2013).

 • Policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą blisko 80 tys. zł

  Policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą blisko 80 tys. zł

  Policjanci z żarskiej komendy na jednej z posesji pod Żarami znaleźli i zabezpieczyli blisko 62 tysiące sztuk nielegalnych papierosów, 40 kilogramów tytoniu oraz 35 litrów spirytusu bez akcyzy.

 • W Lubuskiem ruszył program in vitro

  W Lubuskiem ruszył program in vitro

  - To historyczny moment. Dziś po raz pierwszy w 20-letniej historii województwa lubuskiego podpisujemy umowę na realizację programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia in vitro dla mieszkańców naszego województwa – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej. W budżecie województwa na ten cel przeznaczono 100 tys. zł. Od dziś pary mogą zgłaszać się do programu.

 • Komiksowe warsztaty zainspirują dzieci w Żarach

  Komiksowe warsztaty zainspirują dzieci w Żarach

  W dniach 2-3 października odbędą się w Żarach niespotykane dotąd warsztaty dla dzieci.

 • Na drodze nie ma żartów. Wystarczy chwila nieuwagi (FILM)

  Na drodze nie ma żartów. Wystarczy chwila nieuwagi (FILM)

  Niebezpieczną sytuację na drodze zarejestrowała kamera policyjnego wideorejestratora. Kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa wjeżdżając prosto pod koła jadącego prawidłowo volkswagena. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Kierowca audi został ukarany mandatem w kwocie 500 zł.
 • "Podstawy Bulgarian Bag" - bezpłatne 3-godzinne szkolenie dla każdego!

  "Podstawy Bulgarian Bag" - bezpłatne 3-godzinne szkolenie dla każdego!

  Podstawy Bulgarian Bag" to bezpłatne 3-godzinne szkolenie z podstawowych technik ćwiczeń z workiem bułgarskim. Szkolenie poprowadzi najbardziej doświadczony polski instruktor bulgarian bag - Lech Leon Kledzik. Szkolenie odbędzie się w hali AZS UZ przy ulicy Profesora Szafrana 6 w Zielonej Górze w godz. 12.00-15.00

 • Kręci mnie bezpieczeństwo

  Kręci mnie bezpieczeństwo

  Podczas obchodów "Światowego Dnia Bez Samochodu" żarscy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 7 w Żarach, gdzie rozmawiali o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem i bezpiecznie korzystać z dróg, a także o tym, że warto korzystać z alternatywnych środków komunikacji przyjaznych środowisku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.