Nowy sprzęt medyczny w żarskim szpitalu

13 grudzień 2016
(0 głosów)
Autor: 

We wtorek 13 grudnia do Szpitalnego Oddział Ratunkowego 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach został przekazany nowy specjalistyczny sprzęt medyczny. Bazę diagnostyczno-leczniczą wzbogacił zestaw do trepanacji czaszki zakupiony dzięki dofinansowaniu powiatu żarskiego.

Trepanacja czaszki jest jedną z metod operacyjnych stosowanych w neurochirurgii, chirurgii urazowej. Trepanacja to metoda dotarcia do jamy czaszki za pomocą nawiercania otworów w kości. Używa się do tego specjalistycznej wiertarki, tzw. trepanu. Wskazaniem do wykonania zabiegu są najczęściej krwiaki wewnątrzczaszkowe, gdyż dzięki uzyskanemu dostępowi można w postaci płynnej usunąć powstałego krwiaka.

Zarząd szpitala dziękuje radnym powiatowym za sfinansowanie zakupu sprzętu, który z pewnością przyczyni się do coraz wyższego poziomu opieki medycznej pacjentów powiatu żarskiego sprawowanej przez najstarszy szpital Ziemi Lubuskiej. Koszt zestawu to ok. 28 000 zł.

Dotychczas ratownictwo medyczne przez powiat żarski zostało wsparte poprzez: zakup ambulansu sanitarnego wraz z wyposażeniem na kwotę ok. 300 000 zł (rok 2015), dofinansowanie budowy lądowiska w kwocie 50 000 zł (rok 2013).

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.