Zmiana czasu

20 październik 2017
(1 głos)
Autor: 
Pixabay

Zmiana czasu letniego na zimowy, czyli astronomiczny nastąpi w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października 2017 r.

W przyszły weekend przestawiamy zegarki.

Dzięki cofnięciu wskazań zegarów o godzinę zyskujemy nieco więcej światła, szczególnie podczas zimowych poranków. O ile na wiosenną zmianę czasu narzeka wiele osób, o tyle przejście z czasu letniego na zimowy jest mniej uciążliwe. Tym razem będziemy mogli dłużej pospać.

W Polsce zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów. Przejście na czas zimowy wymaga cofnięcia o jedną godzinę wskazań zegarów, tj. z godz. 3:00 na 2:00.

Współcześnie zmiana czasu stosowana jest w ponad 70 krajach świata.

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.