Mieszkanie Plus w Zielonej Górze

16 listopad 2017
(2 głosów)
dronlubuski.pl

Dziś przed godz. 15.00 prezydent miasta Zielona Góra, Janusz Kubicki podpisał umowę na budowę osiedla z projektu Mieszkanie Plus. W spotkaniu udział wzięli również Sekretarz Stanu Tomasz Żukowski i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Osiedle Mieszkanie Plus będzie znajdowało się przy ulicy Suwalskiej. 

Celem programu Mieszkanie Plus jest poprawa sytuacji rodzin, dla których uzyskanie mieszkania na rynku komercyjnym jest niemożliwe.

- Jestem zadowolony, że Zielona Góra przystąpiła do programu - mówi poseł PiS Jerzy Materna. - Powstanie tu sto nowych mieszkań dla ludzi, których nie stać na własne mieszkanie.

Aktualnie w Polsce na tysiąc osób przypadają 363 lokale mieszkalne, natomiast unijna średnia wynosi 435 mieszkania. Według kalkulacji rządu aby osiągnąć taki poziomu dostępności mieszkań należy wybudować aż 2,75 mln lokali. W Polsce co roku są realizowane inwestycje, w wyniku których przybywa po ok. 150 tysięcy mieszkań, dlatego aby zrealizować wyznaczony na 2030 cel, konieczne jest wsparcie ze strony rządu. Do tej pory ponad 70 miast wyraziło zamiar przystąpienia do rządowego programu Mieszkanie Plus. Adresatem programu są wszystkie grupy społeczne. Jednakże głównym celem rządu jest poprawa sytuacji młodych polskich rodzin oraz wzrost mobilności Polaków. Umożliwia to podjęcie decyzji o zmianie pracy dzięki dostępności tanich mieszkań na wynajem. (info: mieszkanieplus.com)

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.