Pomóż przygotować świąteczne paczki dla dzieci z ogarniętego wojną Aleppo!

27 listopad 2017
(1 głos)
Pixabay

Zielonogórska radna PiS a zarazem znana kwiaciarka, Eleonora Szymkowiak organizuje zbiórkę zabawek i przyborów szkolnych dla dzieci z Aleppo.

- Bardzo chciałabym przygotować 400-500 paczek - informuje Eleonora Szymkowiak. - Co roku organizowałam zbiórkę dla biednych dzieci, ale teraz jest 500 plus. Teraz robię zbiórkę dla ludzi starszych ale szczególnie chce zrobić przyjemność dzieciom, które nie mają szans na szczęśliwe dzieciństwo a ich kraj jest owładnięty wojną. Te paczki trafią do dzieci z Aleppo.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc proszeni są o przynoszenie darów do kwiaciarni pani Eleonory, która znajduje się pod ratuszem.

- Póki co nie jest tego dużo - kontynuuje pani Eleonora. - Poza oczekiwaniem na darczyńców sama odwiedzam różne hurtownie i błagam o pomoc. Przecież te dzieci też mają potrzeby i marzenia. Prosimy o przynoszenie rzeczy nowych.

Każda paczka przygotowana przez radną będzie opisana w języku syryjskim, dla kogo jest przeznaczona - chłopiec czy dziewczynka i w jakim wieku. Dołączony zostanie również list od zielonogórskich dzieci, przetłumaczony także na język syryjski.

Maksymalnie do 5 grudnia prezenty muszą trafić do Wrocławia do Ambasady. Stamtąd zostaną przetransportowane do Aleppo. W przygotowaniu transportu pomogła Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.