Mieszkaniec Krosna Odrzańskiego zapobiegł kradzieży auta sąsiada

07 grudzień 2017
(0 głosów)

Obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec Krosna Odrzańskiego, który udaremnił kradzież auta należącego do jego sąsiada oraz ujął mężczyznę, który znajdował się wewnątrz pojazdu. 21-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Teraz grozi mu do od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

- W niedzielę, 3 grudnia dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Krosna Odrzańskiego o ujętym mężczyźnie, który usiłował ukraść samochód marki Volkswagen Passat - informuje asp. szt. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim. - Jak się okazało 21-latek dostał się do wnętrza jednego z zaparkowanych pojazdów, z którego postanowił zabrać kilka rzeczy. Ponadto po uprzednim rozebraniu obudowy stacyjki, dostał się do przewodów elektrycznych, za pomocą których chciał uruchomić pojazd. Jego zamiary udaremnił sąsiad właściciela pojazdu, który o zaistniałej sytuacji powiadomił zarówno znajomego jak i krośnieńską Policję.

Przybyli na miejsce policjanci w wyniku podjętych czynności odnaleźli przy 21–latku skradzione rzeczy. Ponadto po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Podczas przesłuchania usłyszał zarzut usiłowania kradzieży Volkswagena.

Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.