Rekord wysłanych serduszek nie jest akcją WOŚP – to łańcuszek

04 styczeń 2018
(1 głos)

Od kilku dni użytkownicy portali społecznościowych zalewani są wręcz serduszkami i wiadomościami "Udostępnij u siebie. Wyślij znajomym. Bijemy rekord wysłanych serduszek WOŚP". Sztab Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy informuje "nie jest to nasza akcja".

Tym samym zachęca do udostępniania swojego wpisu na portalu "Jeśli masz coś dzisiaj podać dalej - niech to będzie ten post, w którym Ty i Twoi przyjaciele znajdziecie najważniejsze informacje na temat naszego grania"

ilustracja1

Przypominamy, że celem 26. Finał WOŚP jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Wszystkie aktywne i autoryzowane przez WOŚP formy wsparcia znajdują się tutaj.

Między facebookowiczami krąży ostrzeżenie, które wyjaśnia, czym tak naprawdę jest serduszko WOŚP na Facebooku. Okazuje się, że to sprawka spamerów, którzy zbierają nasze adresy e-mailowe, by później wysyłać niechciane reklamy!

"Uwaga! Ktoś podszywa się pod WOŚP i rozsyła "łańcuszki szczęścia" z serduszkiem Orkiestry. WOŚP nie wysyła łańcuszków. "Łańcuszek internetowy", to SPAM zawierający w treści próbę "wyłudzenia działania" np. polecenie lub prośbę o rozesłanie danej wiadomości do jak największej liczby odbiorców. Motywem działania łańcuszków jest przechwycenie adresów mailowych rzeczywistych i aktywnych użytkowników Facebooka przez firmy zajmujące się masowym rozsyłaniem niezamawianych informacji reklamowych. Powszechnie zalecanym działaniem w przypadku otrzymania wiadomości-łańcuszka jest jego usunięcie i nieprzesyłanie go dalej. Jeżeli nie chcecie, aby ktoś przechwycił konta Wasze i Waszych znajomych, jeśli wkurzacie się na olbrzymie ilości reklam zapychające wasze konta pocztowe... nie wysyłajcie łańcuszków. Zamiast udawać przed samym sobą, że coś szlachetnego zrobiliście, zaangażujcie się w realne działanie."

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.