O przyszłości składowiska odpadów w Kartowicach (AKTUALNE ZDJĘCIA Z DRONA)

01 luty 2018
(2 głosów)
dronlubuski.pl

Przyszłość składowiska odpadów w Kartowicach oraz działania podjęte w celu wyjaśnienia nieprawidłowego użytkowania tej instalacji - to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z przedstawicielami gminy Szprotawa: Andrzejem Skawińskim – przewodniczącym rady miasta oraz mieszkańcami Krzysztofem Skibą i Henrykiem Ostrowskim. W celach konsultacji związanych z badaniem instalacji zaproszono także przedstawicieli firmy AGOS GAMES z Katowic.

Podczas spotkania przedstawione zostały dotychczas podjęte działania. Senator RP Waldemar Sługocki złożył wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie postępowania w tym zakresie działalności składowiska odpadów w Kartowicach. Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego zwrócił się do Inspektora Nadzoru Budowlanego o przeprowadzenie kontroli pod kątem prawa budowlanego. Kontrola została przeprowadzona. Inspektor nie stwierdził nieprawidłowości zakresie obejmującym jego uprawnienia. Departament Środowiska UMWL zwrócił się także do zarządzających składowiskami działającymi w województwie lubuskim, w tym do firmy SUEZ - właściciela instalacji w Kartowicach, o przedstawienie informacji na temat ubezpieczenia gwarancyjnego. Właściciele składowisk zobowiązani są bowiem do prowadzenia działań monitorujących przez 30 lat po zamknięciu instalacji. Informacja od firmy SUEZ nie wpłynęła. Ponadto prokurator powiadomił marszałka o wszczęciu postępowania w sprawie.

Jak podkreślali jego uczestnicy kluczowe znaczenie dla sprawy będą miały efekty wykonanego przeglądu ekologicznego, do którego wykonania WIOŚ zobowiązał zarządzającego obiektem. Informacje te pozwolą ocenić, czy składowisko jest eksploatowane prawidłowo. Przypomnijmy, że firma SUEZ odwołała się od wyznaczonego terminu wykonania przeglądu. Decyzję o przesunięciu terminu jego wykonania podejmie Minister Środowiska.

Kolejne spotkanie w sprawie przyszłości składowiska odpadów w Kartowicach z udziałem wszystkich zainteresowanych stron odbędzie się 8 lutego.

Źródło: lubuskie.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.