Nowe miejsca dla maluchów. W Maszewie uroczyste otwarcie, w Szprotawie praca wre... (FILM)

05 luty 2018
(2 głosów)

W poniedziałek, 5 lutego Minister Rodziny i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wzięli udział w uroczystym otwarciu Przedszkola i Klubu Malucha w Maszewie. Przedszkole przyjmie 125 dzieci a w Klubie miejsce znajdzie 72 maluchów.

Przedszkole i Klub powstały dzięki wynoszącej ponad 900 tys. dotacji z programu Maluch+. Dzięki tegorocznej edycji programu utworzonych zostanie 24,5 tys. miejsc dla maluchów, dofinansowanych około 56 tys. miejsc, w tym ponad 630 dla dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki.

W Szprotawie od ponad 5 miesięcy trwa przebudowa z rozbudową przedszkola, przy ul. Waszyngtona. Dotychczas inwestycja realizowana jest bez zakłóceń. Wykonawca zamontował już ściany prefabrykowane. Wykonał konstrukcję dachu na całym budynku. Obecnie w piwnicy prowadzone są roboty tynkarskie i wykończeniowe. Na parterze i piętrze ocieplane są sufity. Roboty budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że już w kwietniu 140 dzieci z gminy Szprotawa wprowadzi się do nowego przedszkola. Na inwestycję gmina wydała już ponad 3 mln zł, w tym uzyskała 1 mln zł dofinansowania w formie zaliczki.

Dzięki nowym przepisom, które weszły w życie 1 stycznia, zostaną obniżone koszty związane z opłatami i podatkami związanymi z nieruchomością oraz innymi opłatami na rzecz pastwa lub budżetu samorządu. W praktyce oznacza to, że złobki i kluby dziecięce będą związane z opłat od nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego oraz z podatku od nieruchomości. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.