Młodzież pozna kulturę żydowską

09 luty 2018
(1 głos)
Muzeum Ziemi Lubuskiej

ZIELONA GÓRA – MIASTO RÓŻNYCH KULTUR – KULTURA ŻYDOWSKA to tytuł warsztatów edukacyjno-plastycznych, na które zaprasza Muzeum Ziemi Lubuskiej w okresie ferii zimowych.

Spotkania odbywać się będą w dniach 14, 15 i 16 lutego oraz 21, 22 i 23 lutego 2018 roku.

Zajęcia adresowane są do uczniów szkół zielonogórskich spędzających ferie zimowe na półkoloniach i obozach a także do dzieci, które pozostają podczas ferii w domu.

Mogą one dołączyć do tych grup i wspólnie spędzić w Muzeum czas wolny od zajęć szkolnych. W pierwszej, edukacyjnej części uczestnicy warsztatów zwiedzą z przewodnikiem wystawę pt. „Izrael – wczoraj i dziś” prezentującą na 14 planszach sześć dekad państwa Izrael. Obejrzą także znajdujące się na wystawie eksponaty związane z historią Zielonej Góry, będące ilustracją kultury żydowskiej w naszym mieście. Dowiedzą się m.in. co to jest Tora, menora, mezuza, tefilin, mycka oraz poznają różne zwyczaje związane z tą kulturą. Na fotografiach obejrzą także synagogę, która dawniej znajdowała się w Zielonej Górze, macewy (żydowskie nagrobki) z zielonogórskiego kirkutu (cmentarza) wraz z tłumaczeniami epitafiów, które się na nich znajdowały.

W drugiej części warsztatów odbywać się będą zajęcia plastyczne związane z tematyką spotkania w czterech równocześnie działających pracowniach: „Wokół menory”, „Kaligrafia hebrajska”, „Ubiór w kulturze żydowskiej”, „Zielonogórska synagoga”. Poprzez udział w zajęciach edukacyjnych i warsztatach plastycznych uczniowie wzbogacą swoją wiedzę z zakresu historii o elementy kultury żydowskiej.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc Muzeum prosi o kontakt z Działem Oświatowym  – tel. 68 327 23 45 wew. 19 w celu ustalenia terminu zajęć.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.