Uratujmy rączki i nóżki Aleksa z Kostrzyna nad Odrą

25 luty 2018
(2 głosów)
Autor:  Ryszard Waldun

Aleks Sulmiński z Kostrzyna nad Odrą ma 3,5 roku. Urodził się z wadami wrodzonymi rączek i nóżek, jest po operacji nacięcia ścięgien Achillesa w obu nóżkach. Jak nas poinformował Przemysław Sulmiński tato Aleksa jego stopy i nóżki potrzebują ciągłego leczenia w Hamburgu, gdzie pomoc dla chłopca zaoferowali miejscowi lekarze. Problemem jest koszt tych zabiegów.

Jak się dowiedzieliśmy na zabieg dla Aleksa potrzeba ponad 200 tysięcy złotych i bez pomocy lubuszan i nie tylko chłopiec zostanie w dalszym ciągu w tym stanie w jakim jest obecnie. Lewa nóżka jest krótsza o 4 cm od prawej dlatego do codziennego funkcjonowania potrzebna jest specjalistyczna proteza.

Mama Aleksa Katarzyna Sulmińska dodaje, iż lewa stopa jej syna jest zdeformowana, co wiąże się z wieloma kosztownymi operacjami w Hamburgu. Teresa Jarmużek prababcia chłopca ze łzami w oczach powiedziała, że wspiera prawnuka, ale serce się kraje jak patrzy na cierpienie Aleksa.

Na zakończenie dodajmy, że chłopiec jest po operacjach lewej rączki, rozdzielenia dwóch paluszków. W ciągu roku ma mieć kolejną kosztowną operację powiększenia chwytu kciukowego i w związku z tym jest pod stałą opieką kliniki w Hamburgu. Aby pomóc Aleksowi można dokonać wpłaty na subkonto :

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym" Kawałek Nieba" Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: " 162 pomoc w leczeniu Aleksa Sulmińskiego

Konto zagraniczne

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Tytuł przelewu: 162 pomoc w leczeniu Aleksa Sulmińskiego.

Zapraszamy również na profile Facebook

pomocdla.aleksa.sulminskiego lub Bazarek charytatywny dla Aleksa Sulmińskiego

Można również w sprawie pomocy Aleksowi skontaktować się telefonicznie ojcem chłopca

Przemysław Sulmiński +48 790 538 029

Przygotował: Ryszard Waldun

Foto arch. rodzinne

chlopiec

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.