Gorące-wielkie serca Policjantów (ZDJĘCIA i FILM)

28 luty 2018
(0 głosów)
Autor: 

Za oknem trzaskający mróz. Takie dni to dla bezdomnych prawdziwy survival. Na szczęście ich ciężkie losy w wielu momentach ułatwiają policjanci. I nie chodzi tu tylko o ustawowe działania tylko o dużo więcej. Sierż. szt. Tomasz Filipowski oraz mł. asp. Grzegorz Zając już po raz kolejny z własnej inicjatywy zaangażowali się w pomoc osobom bezdomnym dostarczając im koce, bluzy, koszule, termosy czy rękawiczki. Brawo!

Policjanci już od jesieni w swojej codziennej służbie zwracają baczną uwagę na tych, którzy pozbawieni są dachu nad głową lub też tym którzy w wyniku silnego mrozu znaleźli się w potrzebie. W wielu momentach policjanci toczą batalie na argumenty, aby przekonać bezdomnych z możliwości skorzystania z noclegowni czy innych pomocnym w tym zakresie ośrodków. Od listopada minionego roku już ponad 1000 osób policjanci doprowadzili właśnie do miejsc, gdzie zostali otoczeni właściwą opieką. Wśród nich są również dwaj dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Gorzowie Wlkp. - sierż. szt. Tomasz Filipowski oraz mł. asp. Grzegorz Zając. To już nie pierwsza sytuacja, kiedy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bezdomnym, organizują im pomoc, która jest inicjatywą dużo szerszą niż obowiązujące ich zadania:

Dzielnicowy o wielkim sercu

Tym razem zorganizowali zbiórkę niezbędnych rzeczy, które mogą okazać się pomocne w przetrwaniu mroźnych dni. Uzyskane w taki sposób przedmioty- koce, bluzy, koszule, termosy czy rękawiczki, przekazali kilku bezdomnym koczującym w rejonie ich rewiru służbowego.

Sierż. szt. Tomasz Filipowski - Dzielnicowym jest od sierpnia 2015 roku. Obecnie pełni służbę w Komisariacie II Policji w Gorzowie Wlkp. Wcześniej pracował w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym oraz Referacie Patrolowo-Interwencyjnym w Kostrzynie nad Odrą. Służbę w Policji rozpoczął siedem lat temu. Jak mówił podczas plebiscytu na najlepszego dzielnicowego: „Największą satysfakcję daje mi pomaganie społeczeństwu i rozwiązywanie problemów międzyludzkich. Cieszę się gdy mogę pomóc zakończyć konflikt w rodzinie lub kłótnię pomiędzy sąsiadami. Satysfakcję sprawia mi także możliwość spotykania się z uczniami placówek edukacyjnych, gdzie mogę promować zasady bezpiecznego zachowania”.

Mł. asp. Grzegorz Zając- Dzielnicowy II Komisariatu Policji w Gorzowie od października 2009 roku. Wcześniej obowiązki swe wykonywał w Wydziale Sztabu Policji KMP w Gorzowie Wlkp. Jak dodał „Służba na dzielnicy do tak naprawdę duże pole do popisu. Ludzie pozostają ze swoimi problemami, które nie zawsze ujrzą światło dzienne. Cała sztuka, aby sprawić, żeby się uzewnętrznili. Wówczas możliwa jest im pomoc. To sprawia w efekcie wiele radości, kiedy na końcu tej wyboistej dla tych ludzi drodze, przychodzą i dziękują za skuteczną pomoc”.

Szlachetna postawa z pewnością nie jest ostatnią w ich wykonaniu. Znając ich zapał do pomocy innym oraz skuteczną organizację służby, w niedługiej przyszłości znajdą się nowe inicjatywy i ich beneficjenci. A Gorzowianie mogą mieć sporo satysfakcji z takich policjantów.

źródło: KWP Gorzów Wlkp.

Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.