W Lany Poniedziałek ostrożnie z wodą

31 marzec 2018
(1 głos)

Jak co roku w drugi dzień świąt Wielkanocnych obchodzić będziemy tzw. „Lany poniedziałek”. Policjanci przypominają, że oblewanie wodą osoby, która nie wyraziła na to zgody, może nieść za sobą określone w prawie konsekwencje.

Policjanci przypominają wszystkim żartownisiom, że oblanie wodą osoby, która nie wyraziła zgody na udział w tej zabawie, może skończyć się mandatem a w przypadku nieletnich wnioskiem o ukaranie do Wydziału ds. Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego.

Rodzice powinni uprzedzić dzieci, że tradycja polewania wodą to zwyczaj w którym należy zachować umiar i kulturę. Polewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić ich na szkody i straty materialne. Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często uczestnicy takiej zabawy wybiegają bezpośrednio na jezdnię, narażając swe życie i zdrowie. Zachowanie takie może też być niemiłym zaskoczeniem dla kierowców.

Policjanci przestrzegają amatorów natarczywego oblewania wodą o konsekwencjach prawnych. Podczas świąt Wielkiej Nocy nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy. W sytuacji zagrożenia niezwłocznie kontaktuj się z najbliższym patrolem lub dzwoń pod nr 997, 112.

Źródło: KWP Gorzów Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.