Kto wygra Olimpiadę ZUS?

25 kwiecień 2018
(2 głosów)
I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze www.facebook.com

Do finału ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” awansowało 18 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. 26 kwietnia w Centrali ZUS w Warszawie zmierzą się oni w trzecim etapie Olimpiady.

Lubuskie będzie reprezentowała trojka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze: Kinga Bednarczuk, Katarzyna Kaczmarek i Aurelia Grzelecka.

Uczestnicy Olimpiady walczą m.in. o indeksy wyższych uczelni oraz dodatkowe punkty w rekrutacji m.in. na Uniwersytet Zielonogórski oraz Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Te korzyści są m.in. efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. Dla laureatów przewidziano także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” (wcześniej konkurs pod tą samą nazwą) jest elementem projektu edukacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Lekcje z ZUS. Celem zajęć jest kształtowanie świadomość ubezpieczeniowej młodzieży i uczenie zasady solidaryzmu społecznego, a także przekazanie praktycznej wiedzy przyszłym przedsiębiorcom.

Relację na żywo z finału Olimpiady w Warszawie będzie można śledzić na kanale ZUS na youtube.pl (www.youtube.com/user/ElektronicznyZUS).

Opracowała: Agata Muchowska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.