Na wycieczkę - zawsze bezpiecznie

12 maj 2016
(1 głos)
Autor: 

Gorzowska drogówka sprawdza busy i autokary, którymi dzieci i młodzież jeździ na wycieczki szkolne.Wszystko po to, aby uczniowie bezpiecznie dojechali na miejsce, a potem wrócili do domów.

Maj i czerwiec to miesiące, w których często dzieci i młodzież wyruszają na wycieczki. Coraz ładniejsza pogoda, ale także świadomość zbliżającego się zakończenia roku szkolnego powoduje, że zamiast chodzić do szkoły uczniowie odwiedzają najciekawsze miejsca naszego województwa, ale również podróżują po Polsce i Europie. Aby te wyjazdy przebiegały sprawnie, a uczniowie bezpiecznie wracali do domów policjanci ruchu drogowego każdego dnia dokonują kontroli busów i autokarów, którymi najczęściej podróżuje młodzież szkolna. Podczas tych kontroli, mundurowi sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu. Zużycie opon, sprawność systemów hamowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice to tylko niektóre elementy kontrolowane przez policjantów. Jakakolwiek niesprawność techniczna, mająca wpływ na bezpieczeństwo będzie skutkować zatrzymaniem przez policjantów dowodu rejestracyjnego, co może wiązać się z naprawą bądź podstawieniem drugiego autokaru. Warto zaznaczyć, że autobus przewożący grupę dzieci musi być oznaczona specjalną, żółtą tabliczką, która umieszczana jest za tylnią szybą. Poza tym każda kontrola rozpoczyna się od sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy, posiadanych przez niego dokumentów i zezwoleń. Ważna jest także kondycja psychofizyczna kierowcy autokaru, dlatego policjanci dokonują kontroli tachografów i zarejestrowanego na nich czasu pracy i odpoczynku. Gdy wszystkie elementy policyjnej kontroli wypadną pozytywnie uczniowie mogą wreszcie wsiadać do autokaru i wyruszać w drogę.

żródło: KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.