RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

W Norwidzie czytają i gotują. (ZDJĘCIA)

14 maj 2016
(3 głosów)
Autor: 

Bibliotekarze połączyli swoją fascynację literaturą i miłość do gotowania. W zielonogórskiej Bibliotece Wojewódzkiej odbył się VII Bibliotekarski Festiwal Kulinarny - Inspiracje literacko-kulinarne.

W Norwidzie dziś pachniało potrawami wprost z kart dzieł literackich. Dyrekcja i Pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprosili czytelników do wspólnego biesiadowania.

„Uczestnicy sami przygotowują potrawy. Wcześniej była to forma rywalizacji, teraz jest to prezentacja potraw, które inspirowane są literaturą i sztuką, był np. bigos z Pana Tadeusza. Pojawiają się również inspiracje podróżami np. kuchnią toskańską. Do 2015 roku był to konkurs, a teraz jest to forma biesiady, swobodnego spotkania i degustacji potraw” – mówiła Marzena Szafińska-Chadała dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze.

Pomysł powstał osiem lat temu, kiedy tworzył się zielonogórski odział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Ktoś rzucił hasło: A może stworzymy festiwal kulinarny? I tak to się zaczęło „ – relacjonowała Jolanta Stadnik przewodnicząca zielonogórskiego koła SBP.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac zielonogórskiego artysty Adama Bagińskiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.