Strażacy z OSP Wężyska z nowym samochodem gaśniczym. Jest wart blisko 1 mln złotych

10 lipiec 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
Strażacy z OSP Wężyska z nowym samochodem gaśniczym. Jest wart blisko 1 mln złotych Marek Cebula

Od kilku dni na wyposażeniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wężyskach (gmina Krosno Odrzańskie) znajduje się nowy samochód gaśniczy. Prócz standardowego wyposażenia na samochodzie znajduje się nowy zestaw narzędzi hydraulicznych. Nowy wóz, który kosztował blisko 1 mln złotych.

Samochód gaśniczy, który otrzymali strażacy z Wężysk zabudowany został na podwoziu Mana TGM 13.290 o napędzie uterenowionym 4x4 z silnikiem o mocy 290 kW, spełniającym normę Euro 6. Jego zabudowę wykonano z profili nierdzewnych/kompozytów. Dodatkowo zamontowano na nim wyciągarkę elektryczną.

Na jego wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 3000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego 300 l. Do podawania środka gaśniczego wykorzystana została dwuzakresowa autopompa o wydajności 2960 dm3/min. Ponadto wodę można podawać przez 4 zraszacze zamontowane z przodu oraz z boku pojazdu.

Dodatkowo do samochodu dołożony został średni zestaw narzędzi hydrualicznych, 4 aparaty ochrony dróg oddechowych zamontowane w siedzeniach ratowników, zestaw PSP-R1 (torba medyczna, deska ortopedyczna). Nie zabrakło również przenośnej zapory przeciwpowodziowej (6x10 m), sprzętu do ratownictwa wodnego oraz pneumatycznej łodzi ratowniczej.

- Ile jest warte nasze bezpieczeństwo? Nie ma na nie ceny... Nowoczesny samochód z wyposażeniem dla OSP Wężyska trafił pod dach remizy - podsumował Marek Cebula, Burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Pojazd zostanie uroczyście zaprezentowany w dniu 15 września 2018 roku podczas 70-lecia jednostki OSP w Wężyskach.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.