Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych

18 maj 2016
(1 głos)
Autor: 
Pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od kilku lat wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Integracja organizuje 31 maja 2016 r. „Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych”.

W jego trakcie będzie można uzyskać szereg porad, nie tylko z zakresu ZUS-u, jak również innych instytucji. W tym dniu, w siedzibie Oddziału ZUS w Zielonej Górze przy ul. Kupieckiej 65, w godzinach od 10.00 do 14.00, zostanie zorganizowane forum ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Centrum Integracja, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowego Urzędu Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wszystkie zaproszone instytucje działają na rzecz osób niepełnosprawnych. Eksperci będą udzielać informacji w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, w tym zasad wypełniania i kompletowania dokumentów, możliwości zatrudniania osób niepełnosprawnych, realizowanych programów, świadczeń oraz dotacji dla osób niepełnosprawnych.

Akcja pozwoli także na zaprezentowanie różnorodnych produktów i usług, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Fundacja FAR przedstawi metody aktywizacji osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Swe prace i wyroby zaprezentują podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Winnica, Zespołu Szkół Specjalnych w Zielonej Górze i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”. Klienci odwiedzający w tym dniu ZUS będą mieli okazję zobaczyć prezentację sposobu wyszywania koralikami, ciekawe prace młodych artystów, a także zielonogórskie wyroby bezglutenowe.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.