Kręci mnie bezpieczeństwo

23 wrzesień 2018
(2 głosów)
Kręci mnie bezpieczeństwo Lubuska Policja / KPP Żary

Podczas obchodów "Światowego Dnia Bez Samochodu" żarscy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 7 w Żarach, gdzie rozmawiali o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem i bezpiecznie korzystać z dróg, a także o tym, że warto korzystać z alternatywnych środków komunikacji przyjaznych środowisku.

Działania realizowane są w ramach kampanii pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W piątek, 21 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Żarach. Spotkanie zainicjowane zostało z uwagi na obchody "Światowego Dnia bez Samochodu", który przypada 22 września. Ideą tych obchodów jest promowanie korzystania z innych środków transportu, które są bardziej przyjazne dla środowiska.

Przedszkolaki podczas spotkania z policjantami wysłuchały pogadanki na temat podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, wyjaśniali, jak ważne jest noszenie odblasków, zakładanie kasku, kiedy korzystamy z rowerów.

Podczas spotkania dzieci słuchały bardzo uważnie i chętnie odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki wyposażone w kamizelki odblaskowe oraz kaski, wsiadły na rowery i hulajnogi, by wspólnie przejechać w barwnym korowodzie. O ich bezpieczeństwo zadbali policjanci, którzy zabezpieczyli cały przejazd. Wszystkie tego typu działania żarskich funkcjonariuszy realizowane są w ramach kampanii MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

Źródło: KPP Żary

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.