Zielonogórscy strażacy ochotnicy otrzymali nowe samochody!

30 wrzesień 2018
(3 głosów)
Zielonogórscy strażacy ochotnicy otrzymali nowe samochody! Prezydent Janusz Kubicki

W sobotę, 29 września, w Przylepie w zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto, odbyło się uroczyste wręczenie nowych pojazdów dla strażaków ochotników z Przylepu, Starego Kisielina oraz Jarogniewic.

Ochotnicy z Przylepu otrzymali fabrycznie nowy, lekki samochód pożarniczy na podwoziu lveco Daily 70C18. Pojazd o zabudowie kompozytowo-metalowej i mocy silnika 180KM. Pojemność zbiornika wynosi 1000 litrów wody oraz 100 litrów środka pianotwórczego. W zespolonej kabinie miejsce znajdzie 6 ratowników wraz z kierowcą i dowódcą. Kwota przetargu opiewała na blisko 680 tyś. złotych.

Pozostałe jednostki otrzymały pojazdy typu bus na podwoziu Ford Transit przystosowane do transportu osób i grup ratowniczych. Kwota przetargu opiewała na blisko 310 tyś złotych. 

Przetargi zrealizowano w ramach ramach realizacji zadania „Zakup elementów infrastruktury krytycznej w celu realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego”.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.