Znicze dla Lwowa 2018

10 październik 2018
(2 głosów)
Redakcja

Jedyna taka zbiórka na zachodzie Polski! Już po raz 7. rozpoczynamy akcję „Światełko Pamięci”, polegającej na zbiórce zniczy i świec, które 1 listopada zapłoną na polskich nekropoliach we Lwowie.

Akcja ma na celu utrwalenie pamięci o Zawsze Wiernym Mieście i naszych rodakach, Polakach, których duża część zginęła walcząc o polski Lwów.

Organizatorem jest Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich oraz Klub Tarnopolan Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch. w Żarach.

Liczymy, że i w tym roku przyłączą się Państwo do tej ważnej inicjatywy, a dzięki temu będzie to nasza wspólna lekcja historii, patriotyzmu i wychowania obywatelskiego. Serdecznie zachęcamy, by akcją zainteresować również swoich bliskich, rodzinę, przyjaciół, zakład pracy. Zachęcamy również nauczycieli i dyrektorów, by to w swojej szkole wyszli z inicjatywą organizacji takiej zbiórki wśród dzieci, młodzieży a nawet rodziców, ponieważ w ten właśnie sposób prócz poczucia solidarności uczą wartości największych, szacunku, patriotyzmu i wspólnoty.

W tym roku zbiórka odbywać będzie się troszkę inaczej, od osób indywidualnych znicze przyjmowane będą do dnia 24.10 w godz.7.00-14.30 w gabinetach okulistycznych w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach, ul. Domańskiego 2. Zaś wszelkie grupy zorganizowane, bądź przedstawicieli takich grup m.in. szkół, firm, instytucji, jednostek wojskowych zapraszamy w dniu 24.10. w godz.10.00-14.00 do Muzeum Kresowego przy ul. Bohaterów Getta 22 B w Żarach, gdzie czekać będą organizatorzy, będzie również czas na pamiątkowe fotografie. Po czym znicze zostaną zapakowane i pojadą w długą podróż na drugi koniec Polski, do Rzeszowa, a stamtąd do Lwowa.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tą ważną inicjatywę.

swiatelko

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.