RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

"KOCHASZ ŻYCIE? BADAJ PIERSI!"

23 maj 2016
(1 głos)
Autor: 

Kochasz życie? Badaj piersi! to hasło akcji profilaktycznej dot. wykrywania raka piersi organizowanej przez studentów III roku studiów kierunki praca socjalna studiów Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Akcja odbędzie się dzisiaj w godzinach od 13.00 do 16.00 w auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego (Al. Woj. Polskiego 71).

Rak piersi pozostaje poważnym problemem w Polsce. Rocznie w naszym kraju na raka piersi umiera ok. 5 tys. osób. Biorąc pod uwagę wzrostowy wskaźnik zachorowalności, istnieje realne zagrożenie zwiększenia się liczby Polek, które zachorują w najbliższej przyszłości na ten nowotwór. Co szesnasta Polka może być nieświadoma tego, że jej życiu zagraża niebezpieczeństwo. Poprzez akcję organizatorzy chcą wśród studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz mieszkańców miasta Zielona Góra upowszechnić wiedzę na temat potrzeby regularnych badań profilaktycznych w kierunku raka piersi, zwiększyć świadomość przez edukację zdrowotną oraz udzielenie informacji w jakich miejscach można uzyskać porady specjalistyczne oraz wykonać badania profilaktyczne. Program akcji przewiduje uczestnictwo wygłaszającej wykład dr n. med. Karoliny Rabendy-Łąckiejoraz organizacji pożytku publicznego Zielonogórskiego Stowarzyszenia Amazonek, które podzieli się z uczestnikami akcji wiedzą dotyczącą zagrożeń chorobami nowotworowymi i znaczenia ich wczesnego wykrywania dla skuteczności leczenia, poinformuje o badaniach mammograficznych i cytologicznych oraz zademonstruje metodę samokontroli piersi przy pomocy fantomów szkoleniowych.

Źródło: www.infoserwis.uz.zgora.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.