W nocy zmieniamy czas na zimowy. Pośpimy godzinę dłużej

27 październik 2018
(1 głos)
Autor: 
W nocy zmieniamy czas na zimowy. Pośpimy godzinę dłużej Pixabay

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy, czyli astronomiczny. Dzięki zmianie będziemy spali godzinę dłużej. Do czasu letniego, być może po raz ostatni, wrócimy dopiero pod koniec marca 2019 roku.

Przejście na czas zimowy wymaga cofnięcia wskazówek zegarów z godziny 3:00 na 2:00. Przez ich przesunięcie mamy zyskać nieco więcej światła, szczególnie podczas zimowych poranków. O ile na wiosenną zmianę czasu narzeka wiele osób, o tyle przejście z czasu letniego na zimowy jest mniej uciążliwe. Tym razem będziemy mogli dłużej pospać.

W Polsce zmiany czasu regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, lecz może to jednak ulec zmianie. Komisja Europejska przedstawiła bowiem projekt zniesienia sezonowych zmian czasu w Europie. Z konsultacji przeprowadzonych przez KE wynika, że aż 84% respondentów opowiedziało się za zniesieniem zmian. Dlatego do czasu letniego wrócimy prawdopodobnie po raz ostatni 31 marca 2019 roku.

Współcześnie zmiana czasu stosowana jest blisko 70 krajach świata. Następuje ona głównie w Europie oraz Ameryce Północnej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.