Policjanci i ich drużynowy wysiłek dla 1,5-rocznego Arturka

05 listopad 2018
(2 głosów)
Policjanci i ich drużynowy wysiłek dla 1,5-rocznego Arturka Lubuska Policja

Policjanci z Międzyrzecza przyłączyli się do akcji charytatywnej. Ponad 100 km przepłyniętych przez 10 drużyn dla 1,5 rocznego Arturka Wierzbickiego w ramach akcji „Pomoc mierzona kilometrami”.

Policjanci z Międzyrzecza wzięli udział w maratonie sztafet, który jest niezwykłą imprezą sportową, łączącą rywalizację nawet 5 osobowych drużyn z pomocą drugiemu człowiekowi. Potrzebującym pomocy jest 1,5 roczny Arturek Wierzbicki z Międzyrzecza, u którego zdiagnozowano Zespół Westa będący bardzo ciężkim rodzajem padaczki. Chłopiec nie chodzi i nie siedzi, a poprawienie komfortu jego życia zależy od kosztownego leczenia komórkami macierzystymi oraz długotrwałej rehabilitacji.

W maratonie pływackim wzięło udział 10 drużyn, w tym jedna policyjna, na której czele stał mł. insp. Paweł Rynkiewicz - Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu. Nie było łatwo, ponieważ maraton pływacki trwał nieprzerwanie trzy godziny. Każdej drużynie mierzono przebyty dystans w kilometrach, za które międzyrzeckie firmy będą wpłacały pieniądze na leczenie chłopca.

W tym szczególnym przedsięwzięciu udział wzięło niemal 50 zawodników, którzy przepłynęli łącznie ponad 100 km, co jest rekordem w dotychczasowych edycjach tej imprezy.

Zawody potwierdziły, że sytuacja chłopca nie jest obojętna mieszkańcom Międzyrzecza oraz służbom mundurowym!

Źródło: asp. Justyna Łętowska KPP w Międzyrzeczu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.