Góra śmieci na gorzowskim osiedlu. Sprawą zajęła się Straż Miejska

15 listopad 2018
(3 głosów)
Autor: 
Góra śmieci na gorzowskim osiedlu. Sprawą zajęła się Straż Miejska SM

Góra odpadów została rozsypana na jednym z osiedli w Gorzowie Wielkopolskim. Sprawą szybko zajęła się Straż Miejska, która ukarała sprawcę.

Wiele kartonów, wiadra, blaty czy odzież... W górze odpadów można było znaleźć wręcz wszystko. O podrzuconych śmieciach w rejonie altany śmietnikowej na jednym z gorzowskich osiedli w piątek, 9 listopada, powiadomiona została Straż Miejska.

Przybyli na miejsce strażnicy potwierdzili fakt pozostawienia znacznej ilości śmieci. Mundurowi sprawnie zdołali ustalić sprawcę, wobec którego zastosowano środki prawne oraz zobowiązano do uprzątnięcia odpadów.

- Zostawianie odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym, nie jest niczym innym jak zaśmiecaniem miasta i traktowane jest jako wykroczenie, zagrożone karą grzywny. Warto wiedzieć, że za naruszenie przepisów porządkowych grozi mandat do 5000 złotych - mówi Bolesław Romańczyk, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim.

Cała sytuacja jest o tyle zadziwiająca, że mieszkańcy mają możliwość pozbycia się niechcianych rzeczy legalnie w Punkcie Selektywego Zbierania Odpadów Komunalnych. Odpady, także te wielkogabarytowe, przyjmowane są przez cały rok. Wszystko to za darmo, bezpiecznie dla środowiska i miło dla oka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.