Gorzów Wielkopolski: Straż Miejska zamiast mandatów rozdaje ulotki

05 grudzień 2018
(2 głosów)
Autor: 
Gorzów Wielkopolski: Straż Miejska zamiast mandatów rozdaje ulotki SM

Strażnicy miejscy z Gorzowa Wielkopolskiego prowadzą akcję "Podarujmy sobie czyste powietrze". Chodzi o to, żeby nie karać, a uczyć przestrzegania zakazu palenia w miejscach publicznych.

Czyste powietrze jest ważne dla naszego zdrowia. Jak wykazały ostatnio międzynarodowe badania, dym z papierosów zanieczyszcza powietrze nawet dziesięć razy bardziej niż spaliny, pochodzące z silników samochodowych.

W środę oraz czwartek funkcjonariusze gorzowskiej straży miejskiej będą sprawdzali jak społeczeństwo przestrzega zakazu palenia tytoniu. Pod lupę wezmą oni przede wszystkim przystanki komunikacji miejskiej w centrum miasta. - Jako, że mamy okres przedświąteczny, wszyscy palacze zamiast mandatów otrzymają ulotki z informacjami o obowiązujących zakazach - mówi Andrzej Jasiński, Komendant Straży Miejskiej.

Przypominamy, że najważniejszymi miejscami, w których obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz papierosów elektronicznych są placówki oświatowe, przystanki i dworce, place zabaw oraz zakłady lecznicze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.