Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy. Lista zmian jest długa

08 grudzień 2018
(1 głos)
Autor: 
Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy. Lista zmian jest długa Lubuskie.pl

Od niedzieli, 9 grudnia, będzie obowiązywał nowy, kolejowy rozkład jazdy. Lista zmian jest długa. Znajdziemy na niej między innymi nowe połączenia, lepiej dostosowane godziny odjazdów i informacje o dodatkowych przystankach.

Grudniowe zmiany w rozkładzie jazdy mają miejsce każdego roku. Za każdym razem mają także różny wymiar. Sporo dobrych informacji czeka na mieszkańców Słubic. Na tablicach znajdą oni informację m.in. o nowych pociągach na relacji Zielona Góra-Słubice-Frankfurt oraz Rzepin-Słubice-Rzepin. Zyskać mają studenci dojeżdżający na zajęcia do Poznania lub Zielonej Góry.

W tym roku sporo powodów do zadowolenia będą mieli także mieszkańcy Zielonej Góry. Skorzystają oni np. z dodatkowych połączeń z Winnego Grodu do Frankfurtu, Goerlitz i Wrocławia. Nowości w swoich rozkładach jazdy znajdą też mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. W tym przypadku pojawi się np. połączenie o godz. 8:20, dzięki któremu gorzowianie dojadą w weekendy i dni wolne do Berlina Ostkreuz.

Zmian zaplanowano wiele więcej. Dotyczą one praktycznie całego regionu i obejmują: Żagań, Żary, Kostrzyn, Świebodzin i Nową Sól. Szczegółowe informacje o wszystkich nowościach można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Lubuskie.pl

 • Koniec z obowiązkową maturą z matematyki?

  Koniec z obowiązkową maturą z matematyki?

  Nauczanie matematyki w szkołach pozostawia wiele do życzenia. Świadczą o tym osiągane przez uczniów niskie wyniki: w latach 2015 - 2017 średnio co szósty nie zdał matury z tego przedmiotu. Aż 42 proc. uczniów kontrolowanych przez NIK szkół ponadgimnazjalnych miała na świadectwach z matematyki tylko ocenę dopuszczająca, czyli 2. Przyczyna tkwi w wadliwym procesie nauczania. Nie dzieli się klas na grupy pod względem umiejętności i wiedzy oraz nie dostosowuje się zadań i tempa pracy na lekcji do możliwości uczniów.

 • Kierowcy spisali się na medal! Utworzyli "piękny korytarz życia" na trasie S3

  Kierowcy spisali się na medal! Utworzyli "piękny korytarz życia" na trasie S3

  Wszystko wydarzyło się w piątek, 15 lutego, około godziny 16 na Lubuskim odcinku trasy S3 na wysokości Skwierzyny. Kierowcy wzorowo utworzyli korytarz życia, tym samym umożliwiając błyskawiczny dojazd do miejsca zdarzenia dla służb ratunkowych. Brawo!

 • Nowoczesny sprzęt i samochody trafiły do lubuskich strażaków. "Będzie bezpieczniej" (ZDJĘCIA)

  Nowoczesny sprzęt i samochody trafiły do lubuskich strażaków. "Będzie bezpieczniej" (ZDJĘCIA)

  Lubuscy strażacy podsumowali swoją współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe samochody, narzędzia hydrauliczne oraz środki ochrony indywidualnej to tylko część wyposażenia, która trafiła ostatnio do niemalże wszystkich jednostek w województwie. Dziś sprzęt został oficjalnie zaprezentowany.

 • Pierwszy autobus elektryczny wyjedzie na ulice Gorzowa Wielkopolskiego już za 2 lata

  Pierwszy autobus elektryczny wyjedzie na ulice Gorzowa Wielkopolskiego już za 2 lata

  Po testach autobusów elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim, magistrat zdecydował o ich zakupie. Pierwsze pojazdy mają wyruszyć na trasy już z początkiem 2021 roku. Obsłużą one najbardziej obciążone linie.

 • Kiedy przejedziemy pod wiaduktem na Batorego w Zielonej Górze?

  Kiedy przejedziemy pod wiaduktem na Batorego w Zielonej Górze?

  Dokładnie 4 kwietnia 2018 roku ruszyły prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego na ulicy Stefana Batorego w Zielonej Górze.  Przebudowa planowo miała zakończyć się 30 września 2018 roku, jednak termin ten nie został dotrzymany z powodu wielu utrudnień jakie napotkali na swojej drodze budowlańcy. Zatem kiedy przejedziemy pod wiaduktem na Batorego? 

 • Lubuskie tematy w stolicy

  Lubuskie tematy w stolicy

  Kwestie transportowe zdominowały wizytę członka zarządu Marcina Jabłońskiego w stolicy. W Warszawie samorządowiec spotkał się z przedstawicielami Przewozów Regionalnych i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dyskutowano m.in. o lubuskim taborze kolejowym i kwestiach związanych z obsługą połączeń lotniczych z lotniska w Babimoście.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.