RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Boże Ciało w Duchu Św. (ZDJĘCIA)

26 maj 2016
(1 głos)

Dziś Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Centralna Procesja Eucharystyczna rozpoczęła się o godz. 9.30 Mszą św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po Mszy św. wyruszyła procesja do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej.

W kościele Ducha Świętego uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się o godz.12.00 Mszą św., którą poprowadził Ks. Proboszcz Andrzej Ignatowicz, po której wyruszyła procesja do czterech ołtarzy ul. Bułgarską, Francuską i Słowacką. 

Ołtarze przygotowały grupy modlitewne a mieszkańcy przy wymienionych ulicach zatroszczyli się by balkony i okna przystroić. Dekorowanie okien to znak, że witamy Chrystusa, który przechodzi obok. Znak, że cieszymy się z Jego wizyty.

Trochę historii...

W Polsce po raz pierwszy wprowadził tę uroczystość biskup Nankier w 1320 r. w diecezji krakowskiej. Obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. W Polsce uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej jest dniem ustawowo wolnym od pracy. (Wikipedia)

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.