RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Mikołajkowy prezent dla kilkuset dzieci z całego województwa! (ZDJĘCIA)

11 grudzień 2018
(2 głosów)
Mikołajkowy prezent dla kilkuset dzieci z całego województwa! Hertz Systems

W sobotnie popołudnie Lubuski Teatr pękał w szach. Zachwyt przeplatał się z radością i uśmiechem, a wszystko dzięki imprezie mikołajkowej zorganizowanej przez Hertz Systems, na którą zaproszono wychowanków oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków pomocy społecznej z województwa lubuskiego.

Były słodkości, paczki, sztuka teatralna i oczywiście święty Mikołaj!

Nie bez powodu zwykło się mawiać, że dobrem należy się dzielić, a dobro zawsze wraca. Z tego założenia wyszła zielonogórska firma Hertz Systems, która organizując mikołajki dla dzieci swoich pracowników, postanowiła pójść krok dalej i do Lubuskiego Teatru zaprosić dzieciaki z całego regionu. Zielona Góra, Gorzów, Łagów, Skąpe, Trzebiechów… Najmłodsi m. in. z tych miejscowości, w sobotę (8 grudnia) mieli okazję podziwiać spektakl „Wyprawa”, opowiadający o przygodach i podróży na księżyc ostrożnego renifera Ojo oraz niesfornego elfa Toto.

Hertz Systems zaprosił maluchy nie tylko na przedstawienie, bo jeśli mikołajki, to również… prezenty! Firma ufundowała także paczki świąteczne, a do Lubuskiego Teatru zaprosiła św. Mikołaja i jego pomocników, którzy obdarowali blisko 350 dzieci! Czy interaktywny spektakl się podobał? – Tak! – odpowiadają chórem dzieci, które do Lubuskiego Teatru przyjechały z Łagowa. – Dzieciaki były zachwycone tym, co zobaczyły. A św. Mikołaj i paczki… To przerosło oczekiwania wszystkich – mówi z uśmiechem pani Katarzyna. Dyrektor generalny Hertz Systems podkreśla, że pomoc drugiemu człowiekowi, jeśli tylko możliwa, powinna być czymś naturalnym. – W okresie świątecznym chcieliśmy podzielić się radością i dać dzieciom chwilę szczęścia – mówi Zygmunt Rafał Trzaskowski, dyrektor generalny Hertz Systems. – Zrobiliśmy tzw. burzę mózgów w naszym teamie i padł pomysł, by w tym roku zorganizować spotkanie w Lubuskim Teatrze, łącząc tym samym aspekty kulturalny i społeczny, gdyż wiemy, że większość z tych dzieci tak naprawdę po raz pierwszy miała okazję być w teatrze. Dzięki sobotniemu wydarzeniu będą wiedziały, że w taki sposób można spędzać czas. Ponieważ mieliśmy możliwość, by zorganizować przedsięwzięcie, które da odrobinę szczęścia i przyjemności płynącej z oglądania sztuki teatralnej, a także ze spotkania ze św. Mikołajem, który obdarował wszystkie dzieci paczkami, to sądzę, że i dzieci – już jako osoby dorosłe – będą powielać dobre wzorce i dzielić się z osobami, które tego potrzebują.

Wielkie brawa należą się również pracownikom i aktorom Lubuskiego Teatru, opiekunom dzieci i wszystkim, którzy zaangażowali się w charytatywne przedsięwzięcie i zrobili, co tylko mogli, by mikołajkowe spotkanie upłynęło w magicznej i wyjątkowej atmosferze. Uśmiech dzieci był tak wielką nagrodą za trud włożony w przygotowania, że dyrektor generalny Hertz Systems już ogłosił, że tego typu przedsięwzięcia będą organizowane częściej! – Widzieliśmy, jak dużo szczęścia, frajdy i zabawy sprawiliśmy dzieciom, które przyjechały tu z całego województwa, dlatego chcemy to kontynuować i to nie tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia – zaznacza.

Hertz Systems angażuje się i wspiera wiele akcji społecznych. W najbliższym czasie pomoc popłynie również do zielonogórskiego hospicjum. - Niebawem przekażemy środki pieniężne na funkcjonowanie hospicjum. W miarę naszych możliwości chcemy wspomagać ośrodki, które tego potrzebują. Im będziemy bogatsi jako firma, tym większe będziemy mieli możliwości i na pewno będziemy kontynuować dobre tradycje – podsumowuje Zygmunt Rafał Trzaskowski.

***

Hertz Systems to firma z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem, działająca w obszarach systemów bezpieczeństwa, wojskowych systemów teleinformatycznych, systemów nawigacji satelitarnej GPS i systemów kosmicznych. Jest też niekwestionowanym liderem w zakresie technologii kosmicznych.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.