RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Zastawka życia (FILM)

31 grudzień 2018
(4 głosów)
Zastawka życia Redakcja

W grudniu 2018 roku Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia w zakresie przezskórnej implantacji zastawek serca.

Obecnie nie było w województwie lubuskim ośrodka wykonującego tego typu. Pacjenci byli, więc zmuszeni szukać pomocy poza jego granicami.

Głównymi czynnikami ryzyka zwężenia zastawki aortalnej jest nadwaga i otyłość, palenie tytoniu, starszy wiek i płeć (choroba częściej występuje u mężczyzn), cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, choroba reumatyczna czy dyslipidemie – czyli zaburzenia gospodarki lipidowej.

Dzięki rozwojowi nowych technik w medycynie stało się możliwe przezskórne implantowanie zastawki aortalnej – TAVI (bez konieczności otwierania klatki piersiowej i korzystania z krążenia pozaustrojowego).

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Nocny pożar pustostanu w Nowej Soli

  Nocny pożar pustostanu w Nowej Soli

  W sobotę, 15 czerwca przy ulicy Kamiennej w Nowej Soli doszło do pożaru pustostanu. Z ogniem walczyły dwa zastępy nowosolskiej straży pożarnej. Na miejscu czynności prowadzili również funkcjonariusze policji.

 • Pożar na SOR w Zielonej Górze. W akcji 4 zastępy straży pożarnej (FILM)

  Pożar na SOR w Zielonej Górze. W akcji 4 zastępy straży pożarnej (FILM)

  Dyspozytor zielonogórski strażaków otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru rozdzielni na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze. Na miejsce zapobiegawczo zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Pożar został ugaszony przez pracowników szpitala. Nikomu nic się nie stało.

 • Pierwszy taki przeszczep w Lubuskiem

  Pierwszy taki przeszczep w Lubuskiem

  Niedawno w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze miała miejsce niezwykła i pierwsza w województwie operacja rekonstrukcyjna w obszarze głowy i szyi. Zespół pod przewodnictwem prof. UZ dr hab. n. med. Pawła Golusińskiego usunął nowotwór z jamy ustnej pacjentki. W to miejsce przeszczepiono fragment tkanki z jej przedramienia. Tego typu zabiegi wykonywane są jedynie w kilku ośrodkach w Polsce – w Poznaniu, Gliwicach i w Warszawie. Tylko tam, gdzie istnieje wysoko wykwalifikowany zespół. Teraz także w Zielonej Górze! Pacjentka, pani Grażyna z Sulechowa, dzięki tej operacji, nie straciła możliwości normalnego mówienia i połykania, co często występuje po rozległych operacjach regionu głowy i szyi.

 • Pościg za motocyklistą w Nowej Soli. Pędził ponad 110 km/h (FILM)

  Pościg za motocyklistą w Nowej Soli. Pędził ponad 110 km/h (FILM)

  Pędził motocyklem ponad 110 km/h, uciekał przed policją oraz wyprzedzał innych kierowców w niedozwolonych miejscach. W ten sposób 27-latek z Nowej Soli stracił swoje prawo jazdy. Młodego mężczyznę czeka jeszcze sprawa w sądzie.

 • Rewolucyjna metoda leczenia w gorzowskim szpitalu. "To ogromna szansa dla pacjentów"

  Rewolucyjna metoda leczenia w gorzowskim szpitalu. "To ogromna szansa dla pacjentów"

  W gorzowskim szpitalu po raz pierwszy zastosowano terapię promieniotwórczym radem. Tę metodę leczenia stosują nieliczne ośrodki w Polsce.

 • Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Nowej Soli

  Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Nowej Soli

  Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się na ul. Zielonogórskiej w Nowej Soli. Droga jest zablokowana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.