Zastawka życia (FILM)

31 grudzień 2018
(2 głosów)
Zastawka życia Redakcja

W grudniu 2018 roku Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia w zakresie przezskórnej implantacji zastawek serca.

Obecnie nie było w województwie lubuskim ośrodka wykonującego tego typu. Pacjenci byli, więc zmuszeni szukać pomocy poza jego granicami.

Głównymi czynnikami ryzyka zwężenia zastawki aortalnej jest nadwaga i otyłość, palenie tytoniu, starszy wiek i płeć (choroba częściej występuje u mężczyzn), cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, choroba reumatyczna czy dyslipidemie – czyli zaburzenia gospodarki lipidowej.

Dzięki rozwojowi nowych technik w medycynie stało się możliwe przezskórne implantowanie zastawki aortalnej – TAVI (bez konieczności otwierania klatki piersiowej i korzystania z krążenia pozaustrojowego).

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • "Tyszkiewicz Ty będziesz następny" - Groźby pod adresem Prezydenta Nowej Soli

  "Tyszkiewicz Ty będziesz następny" - Groźby pod adresem Prezydenta Nowej Soli

  Prezydent Nowej Soli, Pan Wadim Tyszkiewicz, podobnie jak inni samorządowcy udał się do Gdańska na uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. W tym czasie na jednej z ulic w Nowej Soli powstał napis - "TYSZKIEWICZ TY BEDZIESZ NASTĘPNY" (pisownia oryginalna).

 • Zielonogórski szpital murem za Owsiakiem (FILM)

  Zielonogórski szpital murem za Owsiakiem (FILM)

  W sobotę, po mszy pogrzebowej prezydenta Pawła Adamowicza, Jurek Owsiak oświadczył że pozostaje prezesem Fundacji WOŚP.

 • Darowizna firmy expondo dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

  Darowizna firmy expondo dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

  Pod koniec 2018 r. do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafił sprzęt przekazany przez firmę expondo Polska sp. z o.o. sp. k. z Zielonej Góry. W ocenie Władz Szpitala darowizna to bardzo cenne wyposażenie, odpowiadające na potrzeby fizjoterapeutów oraz ich pacjentów.

 • 200 tys. złotych na program in vitro – ruszają konsultacje społeczne

  200 tys. złotych na program in vitro – ruszają konsultacje społeczne

  Lubuskie w 2019 roku kontynuować będzie program związany z leczeniem niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. W budżecie zapisano na ten cel kwotę 200 tys. zł. Dajemy szansę lubuskim parom, które borykają się z problemem niepłodności. Chcemy poprawiać dostępność do tej metody – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Zanim jednak program wystartuje, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dokumentu. Zostaną one przeprowadzone w terminie od 22 do 25 stycznia br.

 • Nowoczesny sprzęt na gorzowskim SOR

  Nowoczesny sprzęt na gorzowskim SOR

  Dużo więcej przestrzeni i nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt, pomagający lekarzom w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów SOR oraz wydzielona strefa dla dzieci to widoczne dla każdego efekty realizacji przez gorzowską lecznicę dwóch unijnych projektów. - Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym mają zagwarantować najwyższą jakość usług medycznych oraz poprawić warunki udzielania pomocy medycznej – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

 • Ochroniarz ukradł 85 kg stopu metalu z gorzowskiego szpitala. Usłyszał już zarzuty (ZDJĘCIA, FILM)

  Ochroniarz ukradł 85 kg stopu metalu z gorzowskiego szpitala. Usłyszał już zarzuty (ZDJĘCIA, FILM)

  Na początku ubiegłego tygodnia 52-letni mężczyzna ukradł ze szpitala w Gorzowie Wielkopolskim 85 kilogramów stopu metalu wykorzystywanego w technice radioterapii. Jego wartość to około 18 tysięcy złotych. Szybko okazało się, że mężczyzna był tam ochroniarzem. Usłyszał już dwa zarzuty, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.