Wzorowy korytarz życia dla jadącej na sygnałach karetki

02 styczeń 2019
(1 głos)
Wzorowy korytarz życia Fot. Krzysztof

Wzorowo zachowali się kierowcy, którzy na ulicy Słowiańskiej w Gorzowie Wielkopolskim utworzyli tzw. korytarz życia dla jadącej na sygnałach karetki. 

Wszystko wydarzyło się w środę, 2 stycznia, w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego na ulicy Słowiańskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Kierowcy stający w korku przed światłami błyskawicznie utworzyli korytarz ratunkowy dla karetki jadącej na sygnałach. 

Tworzenie korytarza ratunkowego pozwala na znaczne skrócenie czasu dojazdu samochodów ratunkowych do miejsca zdarzenia i jest prawnie uregulowane m.in. w Austrii, Niemczech i Czechach. 

- Tak właśnie powinni zachowywać się normalni kierowcy! - dodaje autor zdjęcia - Pan Krzysztof.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Zrobił sobie wysypisko na placu w Gorzowie. Straż Miejska ukarała go mandatem

  Zrobił sobie wysypisko na placu w Gorzowie. Straż Miejska ukarała go mandatem

  Plac, który stał się nielegalnym wysypiskiem... Sprawca z pewnością zapamięta teraz, że teren przy ulicy Pomorskiej w Gorzowie Wielkopolskim to nie składowisko odpadów. Strażnicy Miejscy ustalili jego tożsamość i ukarali mandatem karnym.

 • Wybuchł piec w domu w Gorzowie Wlkp. Rodzina straciła dach nad głową

  Wybuchł piec w domu w Gorzowie Wlkp. Rodzina straciła dach nad głową

  Do zdarzenia doszło w sobotę, 19 stycznia, po godzinie 10:00. W budynku przy ul. Małorolnych w Gorzowie Wlkp. doszło do wybuchu, w wyniku którego jedna ze ścian została całkowicie zniszczona. Strażacy informują, że wybuchł piec. Jedna osoba trafiła do szpitala.

 • Alarm bombowy w Urzędzie Miasta w Gorzowie Wielkopolskim. Przeprowadzono ewakuację (ZDJĘCIA)

  Alarm bombowy w Urzędzie Miasta w Gorzowie Wielkopolskim. Przeprowadzono ewakuację (ZDJĘCIA)

  Pierwszy sygnał o zdarzeniu dotarł do służb w czwartek, 17 stycznia, około godziny 11:20. Jednocześnie w Urzędzie Miasta rozpoczęła się ewakuacja. Ładunek wybuchowy miał zostać podłożony w jednej z toalet.

 • Nowoczesny sprzęt na gorzowskim SOR

  Nowoczesny sprzęt na gorzowskim SOR

  Dużo więcej przestrzeni i nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt, pomagający lekarzom w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów SOR oraz wydzielona strefa dla dzieci to widoczne dla każdego efekty realizacji przez gorzowską lecznicę dwóch unijnych projektów. - Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym mają zagwarantować najwyższą jakość usług medycznych oraz poprawić warunki udzielania pomocy medycznej – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

 • Ochroniarz ukradł 85 kg stopu metalu z gorzowskiego szpitala. Usłyszał już zarzuty (ZDJĘCIA, FILM)

  Ochroniarz ukradł 85 kg stopu metalu z gorzowskiego szpitala. Usłyszał już zarzuty (ZDJĘCIA, FILM)

  Na początku ubiegłego tygodnia 52-letni mężczyzna ukradł ze szpitala w Gorzowie Wielkopolskim 85 kilogramów stopu metalu wykorzystywanego w technice radioterapii. Jego wartość to około 18 tysięcy złotych. Szybko okazało się, że mężczyzna był tam ochroniarzem. Usłyszał już dwa zarzuty, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 • Lubuskie: Wiele nieprawidłowości w escape roomach - jeden został zamknięty

  Lubuskie: Wiele nieprawidłowości w escape roomach - jeden został zamknięty

  Po piątkowej tragedii, jaka wydarzyła się w jednym z escape roomów w Koszalinie, w której zginęło 5 nastolatek a jeden mężczyzna został ciężko ranny - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudzinski zlecił kontrole wszystkich obiektów prowadzących taką działalność na terenie kraju. Lubuska straż pożarna we współpracy z policją już tego samego dnia rozpoczęła działania mające na celu ustalenie adresów oraz potencjalnych właścicieli takich pomieszczeń. W sobotę, 5 stycznia przeprowadzono wnikliwe kontrole - co wykazały?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.