RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Wzorowy korytarz życia dla jadącej na sygnałach karetki

02 styczeń 2019
(2 głosów)
Wzorowy korytarz życia Fot. Krzysztof

Wzorowo zachowali się kierowcy, którzy na ulicy Słowiańskiej w Gorzowie Wielkopolskim utworzyli tzw. korytarz życia dla jadącej na sygnałach karetki. 

Wszystko wydarzyło się w środę, 2 stycznia, w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego na ulicy Słowiańskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Kierowcy stający w korku przed światłami błyskawicznie utworzyli korytarz ratunkowy dla karetki jadącej na sygnałach. 

Tworzenie korytarza ratunkowego pozwala na znaczne skrócenie czasu dojazdu samochodów ratunkowych do miejsca zdarzenia i jest prawnie uregulowane m.in. w Austrii, Niemczech i Czechach. 

- Tak właśnie powinni zachowywać się normalni kierowcy! - dodaje autor zdjęcia - Pan Krzysztof.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.