Trzej Królowie przejdą ulicami miast

04 styczeń 2019
(1 głos)
Trzej Królowie przejdą ulicami miast Redakcja
W Gorzowie Orszak Trzech Króli przejdzie po raz piąty. Poprzednie edycje imprezy ściągnęły tłumy mieszkańców i pokazały, że gorzowianie chcą wspólnie świętować. W tym roku nowością będzie start orszaku, który wyruszy 6 stycznia o godz. 14 z placu przed Filharmonią Gorzowską.
Orszak przejdzie ulicą Warszawską, Jagiełły, Chrobrego, Mieszka I i powinien dotrzeć do gorzowskiego Betlejem na Placu Grunwaldzkim około godz. 15. W orszaku udział wezmą także postacie takie jak Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Wincenty Witos, Roman Dmowski i Wojciech Korfanty, czyli osoby, które walczyły o wolną Polskę. Około godz. 16.30 przewidziano zakończenie imprezy.

W Zielonej Górze uroczystość rozpocznie się o godz 12 mszą świętą w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela. Po mszy ulicami miasta przejdzie orszak. Na trasie zaplanowano kilka przystanków. Będą górale bukowińscy, szczudlarze, wielbłądy, alpaki i osły. Pod ratuszem rozstawiona będzie scena ze stajenką. Organizatorzy będą za darmo rozdawać korony przed mszą świętą.

Żarski Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 12.00 mszą świetą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Po mszy Orszak przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego.

Urząd miasta w Żaganiu zaprasza na Na 1. Żagański Orszak Trzech Króli. W programie bukowińskie kolędowanie z zespołem górali czadeckich "Stanowianie", o 12.30 msza świeta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP a po kościelnych uroczystościach jasełka uliczne, przejście ulicami miasta, pokłon w stajence i wspólne koledowanie na pl. Sławiańskim.

We Wschowie Orszak wyruszy o godzinie 15.00 spod Klasztoru Ojców Franciszkanów. Wierni udadzą się na wschowski rynek, gdzie zaplanowano wspólne śpiewanie kolęd.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.