Uciekamy przed śmiercią - pomóż ocalić Kubusia!

10 styczeń 2019
(1 głos)
Uciekamy przed śmiercią - pomóż ocalić Kubusia! siepomaga.pl

Kuba ma 2 latka. Z nowotworem walczy od ponad roku. To neuroblastoma IV stopnia - zabójca bezwzględny i bezlitosny. Aby ratować chłopca rodzice muszą uzbierać 700 tys. zł.

Przez pierwsze 19 miesięcy nigdy nie chorował. Żadnej infekcji czy przeziębienia. Wszystkim wydawało się to dziwne, ale który rodzic będzie się martwił, że jego dziecko jest zdrowe? W marcu ubiegłego roku Kuba zaczął gorzej się czuć. Po badaniach w Gorzowie i Szczecinie zapadł wyrok - neuroblasto. Guz, nowotwór atakujący dzieci. Tych najmniejszych, bezbronnych.

- Na początku chemia w 8 seriach, później w lipcu wycięcie guza z brzuszka. Był ogromny, wielkości pomarańczy - 12x9x7 cm. Jak to możliwe, że taki potwór może zmieścić się w tak małym, ledwie dwuletnim człowieku? Kuba znosił to wszystko dzielnie. Miał chyba więcej siły niż my wszyscy razem wzięci. W sierpniu podano mu tzw. mega chemię i przeszczep szpiku, 29 listopada skończył radioterapię, a to wciąż nie wszystko - informuje na portalu siepomaga.pl Marcin Śmiejewski, tata Kubusia. - 27 stycznia 2019 r. rozpoczynamy immunoterapię w Krakowie z tym kosmicznie drogim lekiem - dinutuximabem beta, zwiększającym szansę na wyleczenie o 20-30%. Kuba został zaatakowany przez neuroblastomę IV stopnia. Najbardziej złośliwe paskudztwo, jakie sobie można wyobrazić. Przy tak skrajnie niebezpiecznej chorobie, każdy dodatkowy procent szansy jest na wagę życia lub śmierci. Dlatego nie mamy wyjścia i musimy zrobić wszystko, żeby dać mu tę szansę. Prosimy, błagamy więc Was o pomoc w sfinansowaniu leku. Za pierwsze podanie trzeba zapłacić już 27 stycznia - 135 tysięcy złotych... A to dopiero początek. Całe leczenie potrwa minimum pół roku i będzie kosztować niewyobrażalną kwotę - łącznie ponad 700 tys. zł. Nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek życie mojego dziecka będzie zależało od tak dużych pieniędzy. (...) Potrzebujemy tysięcy sojuszników... Prosimy, pomóżcie nam go ocalić.

Wsparcia można udzielić na siepomaga.pl. Brakuje jeszcze ponad 230 tys.zł.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.