RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

"Tyszkiewicz Ty będziesz następny" - Groźby pod adresem Prezydenta Nowej Soli

20 styczeń 2019
(5 głosów)
"Tyszkiewicz Ty będziesz następny" Fot. Wadim Tyszkiewicz/Edycja własna

Prezydent Nowej Soli, Pan Wadim Tyszkiewicz, podobnie jak inni samorządowcy udał się do Gdańska na uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. W tym czasie na jednej z ulic w Nowej Soli powstał napis - "TYSZKIEWICZ TY BEDZIESZ NASTĘPNY" (pisownia oryginalna).

- W tym czasie, kiedy powstał ten napis, byłem w Gdańsku w Bazylice Mariackiej na ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza.  - relacjonuje na profilu w mediach społecznościowych - Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. 

Po śmierci Adamowicza wylała się istna fala hejtu oraz gróźb. Tylko w tym tygodniu w całej Polsce, policjanci zatrzymali kilkanaście osób, które siały nienawiść w sieci oraz zachęcały do zabójstw innych prezydentów. W przypadku Nowej Soli, groźby te pojawiły się fizycznie, na jezdni - z pewnością trudniej będzie ustalić ich autora.

- W minionych latach prokuratura umorzyła kilkanaście postępowań dotyczących gróźb karalnych wobec mnie i grożenia mi śmiercią. - dodaje Tyszkiewicz.

Prezydent Tyszkiewicz złożył zawiadomienie na policję, funkcjonariusze zabezpieczyli już ślady. Napis został już zmazany.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Samorządowe wsparcie dla tomografu

  Samorządowe wsparcie dla tomografu

  Samorząd województwa dokłada cegiełkę do zbiórki środków na zakup tomografu dla szpitala w Nowej Soli. Radni Województwa zdecydowali o przekazaniu na ten cel 100 tys. zł.

 • 9. rocznica katastrofy smoleńskiej

  9. rocznica katastrofy smoleńskiej

  W środę, 10 kwietnia, punktualnie o godzinie 8:41 nad Zieloną Górą rozbrzmiały syreny alarmowe, dwie minuty później przy monumencie poświęconym Ofiarom Katastrofy na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej rozpoczeły się obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości prowadzone były z udziałem kompanii honorowej 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.

 • Milion swingów dla autyzmu. W akcji nowosolska policja!

  Milion swingów dla autyzmu. W akcji nowosolska policja!

  Policjanci oraz pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wzięli udział akcji charytatywnej oraz włączyli się do kwesty na rzecz chorujących na autyzm. Osoby z autyzmem potrzebują stałej opieki, różnych form psychoterapii oraz cierpliwości i wielkiego zaangażowania wielu osób. Chętnych do czynnego udziału w akcji nie brakowało, przewodnie hasło to: "Chcemy podzielić się szczęściem z tego, co robimy.”

 • Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Gorzowie Wlkp.

  Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Gorzowie Wlkp.

  W poniedziałek 1 kwietnia 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Gorzowie Wielkopolskim spotka się z mieszkańcami.

 • Zabrakło empatii i poczucia przyzwoitości – mężczyzna zniszczył pionizator dla osoby niepełnosprawnej

  Zabrakło empatii i poczucia przyzwoitości – mężczyzna zniszczył pionizator dla osoby niepełnosprawnej

  54-letni mężczyzna w jednym z bloków w Nowej Soli zabrał z klatki schodowej, a następnie rozkręcił przez co uszkodził pionizator. Urządzenie na co dzień było niezbędne do samodzielnego poruszania się przez osobę niepełnosprawną. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz kradzieży wózka – za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 • 2-letni chłopiec utonął w rowie. Nowe informacje

  2-letni chłopiec utonął w rowie. Nowe informacje

  Do ogromnej tragedii doszło w niedzielę, 24 marca, we wsi Książ Śląski w powiecie nowosolskim. 2-letni chłopiec wpadł do przydrożnego rowu, gdzie utonął. Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Ciało chłopca zostało zabezpieczone do sekcji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.