RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Kiedy przejedziemy pod wiaduktem na Batorego w Zielonej Górze?
Wyróżniony

30 styczeń 2019
(5 głosów)
Kiedy przejedziemy pod wiaduktem na Batorego w Zielonej Górze? Redakcja

Dokładnie 4 kwietnia 2018 roku ruszyły prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego na ulicy Stefana Batorego w Zielonej Górze.  Przebudowa planowo miała zakończyć się 30 września 2018 roku, jednak termin ten nie został dotrzymany z powodu wielu utrudnień jakie napotkali na swojej drodze budowlańcy. Zatem kiedy przejedziemy pod wiaduktem na Batorego? 

Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG - europejska spółka budowlana mająca siedzibę w Wiedniu, w Austrii. Koszt inwestycji opiewa na ponad 22 miliony złotych. Jest to wspólna inwestycja Miasta Zielona Góra oraz PKP PLK, jednak większą część kosztów pokryją Polskie Koleje Państwowe.

Przebudowa wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Batorego to duże problemy dla mieszkańców miasta. Piesi, często z narażeniem życia, w celu przejścia na drugą stronę - nielegalnie przechodzą przez torowisko. Przez pewien czas, można było bezpiecznie przedostać się na drugą stronę, idąc specjalnie wyznaczoną i zabezpieczoną trasą, niestety tego przejścia już nie ma. - Często tędy przechodzę (przez torowisko - przyp.red.), szczęśliwie nigdy nie dostałem mandatu. - mówi Pan Ryszard, mieszkaniec Zielonej Góry.

Zamknięcie wiaduktu uprzykrza życie również kierowcom, cały ruch odbywa się obecnie ulicą Zjednoczenia oraz Sulechowską, co w godzinach szczytu niesie za sobą olbrzymie utrudnienia. Kiedy koniec budowy? O to zapytalismy zespół prasowy PKP PLK.

Aktualnie prowadzone są prace przy przebudowie przyczółków zachodniego i wschodniego wiaduktu. Obiekt będzie szerszy, zaopatrzony w jezdnię umożliwiającą dwukierunkowy ruch autobusów oraz dwa chodniki. Drogę pod wiaduktem będzie budowało Miasto Zielona Góra. Zakończenie wszystkich prac zaplanowane jest na sierpień 2019 roku - informuje Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przeczytaj również: Postęp prac budowlanych na ulicy Dworcowej oraz Aglomeracyjnej w Zielonej Górze.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Utrudnienia w Lubuskiem. Drogami województwa przejadą kolarze

  Utrudnienia w Lubuskiem. Drogami województwa przejadą kolarze

  W sobotę, 15 czerwca, z okazji Dni Województwa Lubuskiego zostanie zorganizowany wyścig kolarski na trasie z Gorzowa Wielkopolskiego do Zaboru. W tym czasie na kilku odcinkach dróg mogą powstać utrudnienia, z którymi podróżnym pomogą uporać się policjanci. W związku z tym wydarzeniem kierowcy powinni zachować ostrożność, zwracać uwagę na sygnały wydawane przez funkcjonariuszy oraz wykazać się cierpliwością.

 • Cztery auta zderzyły się na wiadukcie w Zielonej Górze. To klasyczne najechanie

  Cztery auta zderzyły się na wiadukcie w Zielonej Górze. To klasyczne najechanie

  Na wiadukcie na alei Zjednoczenia w Zielonej Górze najechały na siebie cztery osobówki. Pojazdy całkowicie zablokowały jeden pas ruchu, stworzyły się długie korki.

 • Wojskowa ciężarówka uderzyła w osobówkę na trasie S3 pod Cigacicami (ZDJĘCIA)

  Wojskowa ciężarówka uderzyła w osobówkę na trasie S3 pod Cigacicami (ZDJĘCIA)

  W piątek, 14 czerwca, około godziny 16:10 na trasie S3 pod Zieloną Górą doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Ruch w kierunku Sulechowa odbywa się jednym pasem.

 • Zderzenie dwóch osobówek w Zielonej Górze. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

  Zderzenie dwóch osobówek w Zielonej Górze. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

  Dwa samochody osobowe zderzyły się w piątek, 14 czerwca, na ul. Kętrzyńskiej w Zielonej Górze. Droga jest zablokowana.

 • Pożar na SOR w Zielonej Górze. W akcji 4 zastępy straży pożarnej (FILM)

  Pożar na SOR w Zielonej Górze. W akcji 4 zastępy straży pożarnej (FILM)

  Dyspozytor zielonogórski strażaków otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru rozdzielni na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze. Na miejsce zapobiegawczo zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Pożar został ugaszony przez pracowników szpitala. Nikomu nic się nie stało.

 • Pierwszy taki przeszczep w Lubuskiem

  Pierwszy taki przeszczep w Lubuskiem

  Niedawno w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze miała miejsce niezwykła i pierwsza w województwie operacja rekonstrukcyjna w obszarze głowy i szyi. Zespół pod przewodnictwem prof. UZ dr hab. n. med. Pawła Golusińskiego usunął nowotwór z jamy ustnej pacjentki. W to miejsce przeszczepiono fragment tkanki z jej przedramienia. Tego typu zabiegi wykonywane są jedynie w kilku ośrodkach w Polsce – w Poznaniu, Gliwicach i w Warszawie. Tylko tam, gdzie istnieje wysoko wykwalifikowany zespół. Teraz także w Zielonej Górze! Pacjentka, pani Grażyna z Sulechowa, dzięki tej operacji, nie straciła możliwości normalnego mówienia i połykania, co często występuje po rozległych operacjach regionu głowy i szyi.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.