Tunel pod torami gotowy, kiedy otwarcie? Nieprędko... (ZDJĘCIA)

05 luty 2019
(3 głosów)
Tunel pod torami gotowy, kiedy otwarcie? Nieprędko... Redakcja

Od kilku miesięcy tunel dla pieszych pod torami na dworcu PKP w Zielonej Górze jest już gotowy, do niedawna przejście nie było zabezpieczone i korzystali z niego mieszkańcy oraz podróżni. Tunel został jednak ponownie zamknięty oraz dokładnie zabezpieczony. Powód? Brak odpowiednich zezwoleń.

O szczegóły dotyczące budowy oraz otwarcia tunelu dla mieszkańców oraz podróżnych zapytaliśmy rzecznika PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pana Zbigniewa Wolnego, niestety odpowiedź była bardzo lakoniczna. - Trwają procedury administracyjne dot. uzyskania pozwolenia na użytkowanie tunelu. - czytamy w mailu. 

W Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dowiadujemy się, że obiekt nie został jeszcze zgłoszony aby otrzymał pozwolenie na użytkowanie bądź też zgłoszenie to zostało wycofane. Jeśli PKP PLK złoży wniosek oraz dostarczy odpowiednie dokumenty - obiekt otrzyma pozwolenie. 

Niestety nie udało nam się ustalić dokładnej daty otwarcia tunelu, pozostaje jedynie cierpliwie czekać.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.