Brutalny oprawca dotkliwie pobił inwalidę. Mężczyzna jest częściowo sparaliżowany

21 luty 2019
(12 głosów)
Autor:  Redakcja
Brutalny oprawca dotkliwie pobił inwalidę. Mężczyzna jest częściowo sparaliżowany nietkow.pl

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 30 grudnia 2018 roku w autobusie relacji Zielona Góra - Nietków. Brutalny oprawca dotkliwie pobił pana Pawła doprowadzając m.in. do mnogiego złamania prawej nogi oraz paraliżu prawej strony ciała. Mężczyzna musi poruszać się na wózku, czeka go teraz długa i kosztowna rehabilitacja, która przerasta możliwości finansowe rodziny.

Pan Paweł jest mieszkańcem Nietkowa. Spokojny, uprzejmy, grzeczny - tak określają go sąsiedzi, znajomi i przyjaciele. Jego historia i walka o powrót do zdrowia jest gotowym scenariuszem filmu. Mama pana Pawła nigdy nie przypuszczała, że przyszłość syna potoczy się w taki sposób. Ukończył szkoły, zdobył zawód i pracował jako spawacz w zakładzie mechanicznym w Przylepie. Wszystko dobrze się układało.

Niestety, w jego życiu nastąpiła dramatyczna zmiana. 4 lutego 2004r. uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. W jego wyniku pan Paweł doznał bardzo ciężkich urazów głowy. Skutkiem wypadku była konieczność przeprowadzenia trepanacji czaszki w okolicach lewej skroni, afazja (utrata zdolności mowy) oraz częściowy paraliż prawej strony ciała.

Trudny powrót do sprawności i samodzielnego funkcjonowania zakończył się częściowym sukcesem. Najbliżsi wiedzieli o szczegółach sytuacji zdrowotnej pana Pawła i przyczynach decyzji komisji przyznającej mu drugą grupę inwalidzką. Pogoda ducha i optymizm nie opuszczał pana Pawła. Pomimo tego, że nie było mu łatwo, potrafił odnaleźć się po tych traumatycznych przeżyciach. Wielkim wsparciem dla niego zawsze była i jest mama, która z całych sił dba o syna i mobilizuje go do walki o powrót do zdrowia.

30 grudnia 2018 roku, wieczorem, wracając PKS-em z Zielonej Góry nie zdawał sobie sprawy z tego, że czeka go kolejny cios od życia. W autobusie został brutalnie pobity. Pierwsze uderzenia otrzymał w głowę, z lewej strony, w okolice skroni. Dawne urazy powróciły. Interweniowała Policja, a pan Paweł został karetką odwieziony do szpitala w Zielonej Górze. Obdukcja lekarska potwierdziła poważne obrażenia: mnogie złamania prawej nogi, paraliż prawej strony ciała skutkujący niemożnością poruszania się oraz poważnymi zaburzeniami mowy i brakiem kontaktu słownego z otoczeniem, ogólne potłuczenia, liczne sińce i wybroczyny na ciele.

Pan Paweł opuścił szpital 4 stycznia 2019 roku. Od pierwszych dni rozpoczął kolejną już w życiu walkę o powrót do zdrowia i do sprawności. Wierzy, że sprawiedliwość dosięgnie sprawcę pobicia, ale teraz koncentruje się na mozolnych ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Pomoc rodziny, sąsiadów i znajomych już w pierwszych dniach po powrocie ze szpitala była dużym wsparciem dla mamy, która dzielnie pomaga panu Pawłowi w codziennym funkcjonowaniu i opiekuje się synem. Stan zdrowia wolno ulega poprawie. Potrzebna jednak jest szybka pomoc specjalistów - fizjoterapeuty, logopedy i psychologa.

Rehabilitacja musi być prowadzona mądrze i profesjonalnie. Wszystkie te zabiegi są kosztowne i - ze względu na paraliż pacjenta - muszą być prowadzone w domu. Leczenie szpitalne na oddziale rehabilitacji jest zaplanowane dopiero w sierpniu 2019 roku, a do tego czasu konieczne jest opłacanie wizyt domowych. To przerasta możliwości finansowe rodziny. Potrzebna jest pomoc i ofiarność dobrych ludzi.

Akcja pomocy dla Pawła jest w trakcie organizacji. Będzie miała formę zbiórki pieniężnej. Liczymy na zrozumienie, empatię i ofiarność darczyńców. - czytamy na stronie nietkow.pl. O szczegółach będziemy informować w kolejnych artykułach.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.