Biała sobota w Gorzowie

23 luty 2019
(1 głos)
Autor:  Ryszard Waldun
Biała sobota w Gorzowie Ryszard Waldun

Spotkania ze specjalistami w ramach „ Białej Soboty” odbyły się w holu głównym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Dekerta.

Jak nas poinformowała Agnieszka Wiśniewska rzecznik prasowa szpitala- w godzinach 9.00- 12.00 gorzowianie mogli skonsultować się z onkologiem oraz dietetykiem, zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi, a także zapoznać się z metodą samobadania jąder i piersi. Oprócz lecznicy swoje punkty porad miały także: Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna oraz Wojewódzki Ośrodek Medycyny pracy. To już kolejna akcja tego typu organizowana przez szpital i jak podkreśla Robert Surowiec- wielu mieszkańców Gorzowa biorąc udział w tej akcji mówi, że przychodzą, gdyż lepiej zapobiegać niż leczyć. Kolejna tego typu akcja 16 marca.

 • Gorzów Wlkp.: Rozszczelnienie substancji chemicznej w centrum handlowym. Trzy osoby ranne

  Gorzów Wlkp.: Rozszczelnienie substancji chemicznej w centrum handlowym. Trzy osoby ranne

  W piątkowe południe doszło do rozszczelnienia substacji chemicznej w pralni w centrum handlowym Nova Park w Gorzowie. Trzy osoby zostały poszkodowane. Straż pożarna ewakuowała wszystkich klientów i pracowników galerii.

 • „Miejskie sprzątanie” Gorzowa

  „Miejskie sprzątanie” Gorzowa

  Zapraszamy w niedzielę 17 marca 2019 r. do udziału w akcji wspólnego sprzątania Gorzowa Wielkopolskiego. To wydarzenie organizowane po raz pierwszy przez inicjatywę społeczną „Gorzów To MY” ma zachęcić mieszkańców do zadbania o swoje najbliższe otoczenie. ENERIS Surowce Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, jako partner akcji, zapewni niezbędne worki, rękawice oraz zajmie się przekazaniem do utylizacji zebranych odpadów.

 • Śmieciowy problem. Oświadczenie operatorów w sprawie odbioru odpadów z terenu Związku MG-6

  Śmieciowy problem. Oświadczenie operatorów w sprawie odbioru odpadów z terenu Związku MG-6

  28 lutego firma INNEKO wypowiedziała ze skutkiem natychmiastowym umowę na przyjęcie i zagospodarowanie odpadów mieszkańców Gorzowa i gmin zrzeszonych w Związku Celowym Gmin MG-6 (Gorzów Wielkopolski, Gmina Bogdaniec, Gmina Deszczno, Gmina Kłodawa, Gmina Lubiszyn, Gmina Santok).

 • Podpalacz, poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policji

  Podpalacz, poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policji

  Gorzowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu na ulicy Osiedlowej. Na miejscu zdarzenia szybko ustalili, że pojazd marki Renault Megane mógł podpalić 23-letni gorzowianin. Gdy funkcjonariusze zatrzymali go w miejscu zamieszkania okazało się, że jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 • Pierwsi w lubuskiem

  Pierwsi w lubuskiem

  Zespół Klinicznego Zakładu Medycyny Nuklearnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. dołączył do elitarnego grona placówek, w których wykonuje się badania PET/CT z wykorzystaniem choliny.

 • Okradali TIRy używając luksusowych samochodów (ZDJĘCIA)

  Okradali TIRy używając luksusowych samochodów (ZDJĘCIA)

  Kradli towar z tirów w kilku krajach Europy, następnie sprzedawali go głównie w Polsce. Działalność grupy zakończyli policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie Wlkp. Podczas akcji, w której uczestniczyli także policjanci z KWP w Katowicach i Gorzowie Wlkp., BOA KGP, Czech, Austrii i Niemiec oraz funkcjonariusze z KAS-u zatrzymano, a następnie aresztowano 10 podejrzanych. Odzyskano także towar wart ponad 500 tys. zł.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.