Lewy. Prawy. H(R)ak

08 marzec 2019
(4 głosów)
Studio W66

LOW NFZ wspólnie ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej "BOKSING" przy okazji Dnia Kobiet zachęcał do regularnego wykonywania badań cytologicznych. Zachęcał nietypowo. Motywem przewodnim była walka. Walka z przeciwnikiem, walka ze samą sobą, walka z nowotworem. Walki podjęły się panie, które na co dzień pokonują przeciwników za pomocą pięści.

Dlaczego warto regularnie wykonywać badania cytologiczne w kierunku wykrywania raka szyjki macicy?

- Silna kobieta to zdrowa kobieta - przekonywał podczas spotkania Piotr Bromber, dyrektor LOW NFZ. - Czasami wybiórczo podchodzimy do tematu. Dbamy o siebie, ćwiczymy, ale nie badamy. Chcemy zwrócić uwagę, że najważniejsze jest jednak badanie.

W spotkaniu wzięli udział również lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Swoją obecnością zaszczycili eksperci: dr Marek Szwiec - specjalista onkolog, lek. med. Jerzy Hołowczyc - specjalista położnik- ginekolog oraz dr Róża Poźniak, specjalista radioterapii.

W ramach akcji odbył się bezpłatny pokazowy trening pod hasłem „Silna bo Zdrowa”.

Pamiętajmy!!! Badanie cytologiczne to skuteczne, bezbolesne i bezpieczne badanie komórek z szyjki macicy. Pozwala ono wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy, w czasie kiedy nie ma żadnych objawów. Po badaniu pacjentka dowie się, czy jest w grupie ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy. Zobacz gdzie można wykonać cytologię w województwie lubuskim.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.