RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Ochotnicy z Dąbia zbierają na nowy wóz bojowy!

10 marzec 2019
(3 głosów)
Ochotnicy z Dąbia zbierają na nowy wóz bojowy! OSP Dąbie

Służą w czynie społecznym, stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców Dąbia oraz okolic. Są w stanie nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy, święta nie stanowią wyjątku. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu zbierają na nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Możesz pomóc!

Druhowie z Dąbia kontynuują 70-letnią tradycję swojej Ochotniczej Straży Pożarnej, która została założona w 1947 roku, a od 1995 roku działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ochotnicy to młoda i zgrana ekipa, chętna do niesienia pomocy i szkolenia się, która w 100 procentach wypełnia cele statutowe jednostki a także robi coś więcej. Rokrocznie druhowie wyjeżdżają do niespełna 100 zgłoszeń na terenie swojej gminy a także całego powiatu. 

W jednostce znajdują się dwa wysłużone, ponad 30-letnie samochody. Druhowie marzą o nowym średnim samochodzie ratowniczo-gaśniczym, którego koszt wynosi ok. 1 mln złotych. Większość tej kwoty zostanie pokryta z różnych źródeł finansowania jednak sama jednostka musi dołożyć 230 tys. złotych. - Taki pojazd to nasze marzenie, ma ułatwić nam pracę jednak przede wszystkim ma on zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. - mówią ochotnicy. 

Możesz wesprzeć druhów z OSP Dąbie i przekazać dowolną kwotę na ich zbiórkę!

 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.