RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

„Miejskie sprzątanie” Gorzowa

13 marzec 2019
(1 głos)
„Miejskie sprzątanie” Gorzowa Pixabay

Zapraszamy w niedzielę 17 marca 2019 r. do udziału w akcji wspólnego sprzątania Gorzowa Wielkopolskiego. To wydarzenie organizowane po raz pierwszy przez inicjatywę społeczną „Gorzów To MY” ma zachęcić mieszkańców do zadbania o swoje najbliższe otoczenie.

ENERIS Surowce Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, jako partner akcji, zapewni niezbędne worki, rękawice oraz zajmie się przekazaniem do utylizacji zebranych odpadów.

Porządek na wiosnę!

„Miejskie sprzątanie” to inicjatywa skierowana do mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, która polega na wspólnym zebraniu odpadów z terenów zielonych. Akcja rozpocznie się w niedzielę 17 marca o godz. 10:00 i jest zaplanowana do godz. 13:00. Na początek zostaną posprzątane Sady, jednak organizatorzy nie wykluczają zorganizowania kolejnych akcji porządkowania innych części Gorzowa.

- W przeddzień kalendarzowej wiosny chcemy zwrócić uwagę na zaniedbane i zaśmiecone po zimie miasto oraz zachęcić gorzowian do posprzątania swojego najbliższego otoczenia. Zapraszamy wszystkich, dla których ważna jest ochrona środowiska i uporządkowanie przestrzeni w jakiej mieszkają i żyją na co dzień. Zbiórka uczestników zaplanowana jest o godz. 10:00 na parkingu koło stacji diagnostycznej przy ul. Walczaka 32 (naprzeciwko stacji paliw). – mówi Marek Rybka z organizacji „Gorzów To MY”.

Więcej informacji o akcji „Miejskie sprzątanie”.

Czysto i bezpiecznie

ENERIS Surowce, partner wielu lokalnych akcji prośrodowiskowych, przypomina w jaki sposób przygotować się do udziału w sprzątaniu gorzowskich ulic:

- Aby „Miejskie sprzątanie” było i przyjazne środowisku i bezpieczne pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu: ciepłym, nieprzemakalnym ubraniu, długich spodniach i kurtce, a przede wszystkim solidnych butach z twardą podeszwą. Dla naszego bezpieczeństwa nie podnośmy z ziemi opakowań po lekach, środkach ochrony roślin, czy strzykawek. Szczególną ostrożność zachowajmy w przypadku zbierania szkła i innych ostrych przedmiotów. - podkreślił Tomasz Bielański, dyrektor operacyjny ENERIS Surowce w Gorzowie Wielkopolskim.

W poprzednich latach gorzowski oddział ENERIS Surowce także angażował się w inicjatywy związane ze sprzątaniem różnych części Gorzowa. Razem z PTTK Ziemi Gorzowskiej została zorganizowana akcja oczyszczania rzeki Srebrnej przepływającej przez Gorzów Wielkopolski, a także sprzątanie jedynego w okolicy rezerwatu przyrody Gorzowskie Murawy. Dzięki tym wydarzeniom udało się zebrać kilka ton odpadów i przede wszystkim zaangażować we wspólne działania mieszkańców miasta i sąsiadujących miejscowości.

Akcje edukacyjne ENERIS Surowce mają na celu promowanie i ochronę lokalnej przyrody, a także zachęcenie mieszkańców do segregacji odpadów i pokazanie realnej wartości surowców przekazywanych do odzysku.

ENERIS to największa polska firma działająca w obszarze ochrony środowiska, specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, odpadowej oraz energetyki odnawialnej. Sprawdzony partner dla samorządów i biznesu, z którymi realizuje zadania dotyczące odbioru, transportu i przetwarzania odpadów komunalnych, przemysłowych, wydobywczych, niebezpiecznych oraz odzysku surowców. Spółka posiada potencjał do budowy zindywidualizowanych rozwiązań dla swoich partnerów.

W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła firma ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce spółek działających w sektorze gospodarki odpadami. W 2017 roku do Grupy dołączyły firmy: Recupyl – francuski lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz MD-Proeco, zarządzająca Instalacją Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy. Ponadto w Grupie ENERIS znajdują się spółki Altvater Piła, ZGOK Balin, MPO Jaworzno oraz ECU Jaroszów i ENERIS Recycling. Więcej na:

www.eneris.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Dwa groźne pożary niemalże w tym samym czasie. W akcji łącznie 16 zastępów straży pożarnej

  Dwa groźne pożary niemalże w tym samym czasie. W akcji łącznie 16 zastępów straży pożarnej

  Niemal w tym samym czasie w nocy z czwartku na piątek doszło do dwóch pożarów budynków gospodarczych w Wojcieszycach i Kłodawie. W działaniach gaśniczych brało udział łącznie 16 zastępów straży pożarnej.

 • Rozmowa z matką zgwałconej 9-latki (FILM)

  Rozmowa z matką zgwałconej 9-latki (FILM)

  Mateusz K. brutalnie zgwałcił 9-letnią dziewczynkę, a następnie związał, zakneblował i zamknął w wersalce. Okazało się, że mężczyzna przebywał w zakładzie psychiatrycznym. Głos w sprawie zabrała matka dziewczynki, która opowiada o tym co naprawdę wydarzyło w niedzielę na gorzowskim Zawarciu i o tym, że nie zgadza się z odebraniem jej dzieci.

 • Cygański folklor powraca do gorzowskiego amfiteatru

  Cygański folklor powraca do gorzowskiego amfiteatru

  Wielkimi krokami zbliża się 31. edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2019. Po dwóch ostatnich edycjach na nadwarciańskich błoniach, cygański folklor powraca do gorzowskiego amfiteatru.

 • Mężczyzna stracił swoje oszczędności

  Mężczyzna stracił swoje oszczędności

  40 tysięcy złotych 82-latek położył koło kosza na śmieci w Gorzowie Wlkp. A stało się to dlatego, że uwierzył w historię przekazaną mu przez oszustów, podających się za policjantów. Po raz kolejny przypominamy, że funkcjonariusze nie proszą o przykazywanie pieniędzy w jakikolwiek sposób.

 • Zwiększone siły policji na lubuskich drogach. Cel? Bezpieczeństwo

  Zwiększone siły policji na lubuskich drogach. Cel? Bezpieczeństwo

  Na lubuskich drogach policjanci ruchu drogowego robią wszystko, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Wiele jednak zależy od samych kierowców, którzy jak najszybciej powinni zrobić rachunek sumienia. Dobre warunki pogodowe nie mogą być argumentem usprawiedliwiającym fakt mocniejszego naciskania pedału gazu. Nadmierna prędkość to wciąż najczęstszy czynnik powodujących śmierć na drogach. Zwolnijmy. Szkoda życia.

 • "Nie daj się sprzedać" - Poradnik na wyjazd zagraniczny

  "Nie daj się sprzedać" - Poradnik na wyjazd zagraniczny

  Handel ludźmi – zjawisko, którego istnienie wydaje się być niezrozumiałe w XXI wieku, nadal jest problemem dotykającym każdego roku wiele osób na całym świecie. Różnorodność działania sprawców powoduje, że bardzo często poszkodowane osoby przez długi czas nie zdają sobie sprawy z faktu, że są ofiarami.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.