RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Dobroczynne stypendia dla dzieci

13 marzec 2019
(1 głos)
Dobroczynne stypendia dla dzieci Pixabay

Tylko do 30 marca br. rodziny dzieci w ciężkim stanie klinicznym mogą starać się o pomoc finansową Stowarzyszenia SPES. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną przez stronę www.dla-dzieci.spes.org.pl. Pomoc przyznawana jest na okres jednego roku dla rodzin z całej Polski, które dostrzegają własny potencjał w radzeniu sobie z trudnościami, a są w trudnej sytuacji materialnej.

By przeżyć, dziecko w ciężkim stanie klinicznym, wymaga przez całą dobę wsparcia funkcji życiowych poprzez użycie specjalistycznego sprzętu, np. respiratora, koncentratora tlenu, ssaka. Jeden z rodziców najczęściej rezygnuje z pracy, czuwa przy dziecku, karmi dojelitowo, odsysa wydzielinę z górnych dróg oddechowych. Koszty opieki są ogromne.

Korzyści z udziału w programie to m.in.:

stypendium które daje stabilizację finansową i pewność, że zostaną zabezpieczone niezbędne potrzeby związane z opieką nad dzieckiem,

poradnictwo oraz dodatkowe wsparcie finansowe na rozwój kompetencji zawodowych, poprawę warunków mieszkaniowych,

wzrost samodzielności rodzin,

budowanie sieci wsparcia np. w formie wolontariatu domowego i zaangażowanie instytucji lokalnych w pomoc rodzinie.

Program skierowany jest do rodzin w najtrudniejszej sytuacji materialnej, których dzieci przez całą dobę wymagają podtrzymania funkcji życiowych (np. respiratorem), karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, i innych specjalistycznych zabiegów (np. odsysania wydzieliny z dróg oddechowych) oraz nie ukończyły 25 roku życia.

Wniosek można złożyć drogą elektroniczną do bazy internetowej na stronie. Na tym etapie nie trzeba załączać żadnej dokumentacji. Szanujemy w ten sposób czas rodzin.

Ambasadorzy Programu Pomocy Dzieciom: kard. Kazimierz Nycz, Maciej Gnyszka, Jakub Szymczuk, Paweł Lisicki, Barbara Gruszka-Zych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dla-dzieci.spes.org.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.