Budowa bez końca. Co dalej z ulicą Dworcową? Magistrat podaje kolejny termin (ZDJĘCIA)

15 marzec 2019
(2 głosów)

Przebudowa ulicy Dworcowej trwa już ponad rok, ponieważ podczas remontu napotkano na szereg komplikacji. Budowlańcy zmuszeni byli do wykonania szeregu dodatkowych prac - co znacząco wydłużyło czas oddania drogi do użytku. Jak teraz wygląda postęp prac? Kiedy możemy spodziewać się zakończenia budowy oraz otwarcia drogi dla kierowców?

Poprzedni termin podawany przez zielonogórski magistrat wskazywał na koniec lutego br., to wtedy wszystkie prace budowlane miały się zakończyć a droga miała być oddana do użytku. Niestety tak się nie stało a termin zakończenia prac wydłużył się o kolejnych parę miesięcy. Przedłużająca się budowa irytuje nie tylko mieszkańców ale również kierowców, w godzinach szczytu miasto jest mocno zakorkowane. Na opóźnieniach w remoncie tracą również przedsiębiorcy.

Przetarg pt. "Budowa ul. Aglomeracyjnej wraz ze ścieżkami rowerowymi oraz wykonanie sieci wodociągowej w ul. Aglomeracyjnej i ul. Stefana Batorego w Zielonej Górze" - wygrało polskie przedsiębiorstwo budowlane Budimex SA, koszt budowy wyniósł ponad 22,5 mln złotych.

Nowy termin zakończenia budowy oraz oddania drogi do użytku podany przez zielonogórski magistrat to 30 maja 2019 roku. Niestety jest to data orientacyjna a termin może ulec zmianie.

Jak wygląda postęp prac? Zobaczcie sami!

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.