Posadźmy razem las

05 kwiecień 2019
(2 głosów)
Posadźmy razem las Redakcja

Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok, we współpracy z Polskim Towarzystwem Leśnym, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze oraz Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze, pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze,“ serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji pn. “Posadźmy razem las!”

Spotkanie plenerowe odbędzie się 6 kwietnia 2019 roku, w godz. 9:00 -13:00, nieopodal Aeroklubu Zielona Góra Przylep (w bliskim sąsiedztwie ul. Strażackiej w Zielonej Górze)

W trakcie trwania akcji “Posadźmy razem las”, organizatorzy przygotowali LEŚNY PUNKT INFORMACYJNO-PRASOWY.

- godz. 10:00-11:00- “godzina z ekspertem” przy kawie w lesie

- godz. 11:00-11:15 – prezentacja Leśnej Osady (wspólnie zdobędziemy medal “Przyjaciela Przyrody")

- od godz. 11:15 – posadzimy buka (pokaz instruktorski, sadzenie drzew- ilość wg indywidualnych preferencji, wręczenie certyfikatów uczestnictwa w akcji “1000 drzew na minutę”)

- Zapraszamy na “godzinę z ekspertem” - mówi Ewelina Fabiańczyk, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Zielona Góra - W imieniu Wojciecha Grochali przywita Państwa Janusz Frankowski- Dyrektor ds. finansowych RDLP w Zielonej Górze. Eksperci, którzy będą do Państwa dyspozycji i chętnie udzielą odpowiedzi w różnych zakresach tematycznych”. 

Wśród ekspertów:

1. Arkadiusz Kapała - Nadleśniczy Nadleśnictwa Zielona Góra- Organizator akcji i gospodarz terenu opowie o działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska, gospodarce leśnej itp.

2. Maciej Taborski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Przytok- współorganizator akcji - zakres realizowanej gospodarki leśnej itp.

3. Anna Niemiec – zagadnienia dot. projektów i różnych przedsięwzięciach rozwojowych realizowanych przez RDLP w Zielonej Górze.

4. Marta Wiler- zagadnienia z zakresu ochrony i hodowli lasu (m.in. tematyka korników).

5. Ewelina Fabiańczyk- rzecznik prasowy - działalność edukacyjna RDLP w Zielonej Górze i planowane działania edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy również w gronie rodzinnym. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji “niespodzianek”. Dojazd będzie oznaczony i wspierany na trasie przez zielonogórskich lesników- w lesie nikt się nie zgubi. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.