RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Egzaminy gimnazjalne rozpoczęte. We wszystkich lubuskich placówkach trwa egzamin (FILM)

10 kwiecień 2019
(1 głos)
Egzaminy gimnazjalne rozpoczęte. We wszystkich lubuskich placówkach trwa egzamin Redakcja

W środę punkt 9.00 rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. We wszystkich szkołach w województwie lubuskim odbywają się one zgodnie z harmonogramem. Do egzaminu przystąpiło ponad 8700 uczniów III klas gimnazjalnych.

W całej Polsce tylko w 3 szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji i nie odbyła się pierwsza część egzaminu.

Egzaminy będą trwać 3 dni. Dziś część humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Jutro część matematyczno-przyrodnicza z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Natomiast w piątek język obcy nowożytny - na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W Gimnazjum nr 2 w Zielonej Górze do egzaminu przystąpiło 55 dzieci. Młodzież podzielona została na 3 grupy. Największa liczyła 44 dzieci, w drugiej grupie 10 dzieci oraz 1 uczone w toku indywidualnym. Nad przebiegiem egzaminu czuwa 5 nauczycieli.

Środa to również 3 dnień bezterminowego strajku nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego również część nauczycieli z oświatowej Solidarności. W strajku biorą również udział nauczyciele niezrzeszeni w żadnym ze związków. Według ZNP, we wtorek w proteście udział wzięło 74,39 procent szkół i przedszkoli.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.